GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2023 00:27

13 kişiye mezar olmuştu! Yıkılma anı saniye saniye kaydedildi...

Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Malatya'da, 13 kişiye mezar olan bir binanın yıkılma anı kameralara kaydedildi. İşte detaylar...

13 kişiye mezar olmuştu! Yıkılma anı saniye saniye kaydedildi...

Malatya’da Kahramanmaraşlı 7,7 ila 7,6 büyüklüğündeki depremlerde etkilenen Yeşilyurt ilçesinde Çukurdere Mahallesi Zapçıoğlu caddesi üzerinde bulunan 16 daireden oluşan Yetiş Apartmanı’nın yıkılma anları güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Görüntülerde depremle birlikte yoldaki insanların sağa sola kaçışma anlarının ardından biranda ortalığı toz bulutun kapladığı apartmanın ise saniyeler içerisinde yerle bir olduğu görülüyor.

“Yetiş Apartmanı’mız 13 kişiye mezar oldu”

Apartmanın 1995 yılında inşa edildiğini kaydeden Çukurdere Mahalle Muhtarı Mehmet Fatih Gönültaş, "Bölgemizde birçok bina yıkıldı bunlardan biri de şu an önünde bulunduğumuz Yetiş Apartmanı. 1995 yapımlı olan binada 13 kişi hayatını kaybetti, 87 saat sonra sağ kurtulan bir de kızımız oldu. Ben de burada 25 yıllık esnaflık yapıyordum aynı zamanda muhtarlık ofisi olarak kullandığım işyerim de yıkıldı. Bölgemiz ilk depremde çok fazla hasar olmadı yıkılmalar ikinci depremde yaşandı" diye konuştu.

Kinem DemirKinem Demir

Kinem Demir