GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-12-2021 23:48   Güncelleme : 26-12-2021 23:48

73 yaşındaki kadının karnından taşlaşmış cenin çıktı!

Cezayir'de yaşanan olay Dünya gündemine oturdu. 73 yaşındaki yaşlı kadının karnından taşlaşmış cenin çıktı.

73 yaşındaki kadının karnından taşlaşmış cenin çıktı!

Cezayir'de yaşanan olay Dünya gündemine oturdu. 73 yaşındaki yaşlı kadının karnından taşlaşmış cenin çıktı.

Cezayir'de meydana gelen olay, bir anda dünyanın gündemine oturdu. Başta Arap basını olmak üzere İngiliz basını, gün boyunca olayı manşetten verdi. Buna göre Cezayir'de yaşayan 73 yaşındaki kadın, bir süredir şiddetli karın ağrılarını çekiyordu. İsmi açıklanmayan kadın, doktora muayene olmaya gitti.

DOKTOR GÖRDÜĞÜ KARŞISINDA DEHŞETE DÜŞTÜ 
73 yaşındaki kadının ultrason görüntüsüne bakmak isteyen Amerikalı doktor Kim Garcsi, gördüğü şey karşısında dehşete düştü. İddialara göre kadının karnında kilolarca ağırlıkta taşlaşmış bir cenin vardı. Doktor Garcsi, acil olarak yetkililere haber verirken, cenini tam 35 yıl karnında taşıdığı belirtilen kadını da ameliyata aldı.

7 AYLIKKEN ÖLMÜŞ
Bebeğin 7 aylıkken öldüğü ve annesinin karnında alınmadığı belirtildi. Daha önce de tedavi gören kadının karnındaki bebeğin fark edilmediği öne sürüldü. Söz konusu olay tıp dünyasında ilk değil. Aynı durum daha önce de başta Fas'ta yaşayan Zehra Ebu Talip isimli kadın olmak üzere birçok kadının başına geldi.

KAN AKIŞININ KESİLMESİ NEDENİYLE OLUŞUYOR
Amerikalı doktor Kim Garcsi, bu tür vakalarda bebeğin kan alamadığı için zamanla kireçlendiğini ve taş haline geldiğini belirtti. Bebek etrafında oluşan kireç dokusunun annenin enfeksiyon kapmamasını sağladığını ve bu sayede anne ile bebeğin uzun süre beraber yaşadığını anlattı.