GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2022 01:22   Güncelleme : 29-10-2022 01:22

81 İLİN YÖRESEL LEZZETLERİNİ HAREM MEYDANI’NDA BULUŞTURDUK

Üsküdar Belediyesi olarak Edirne’den Kars’a kadar Türkiye’nin farklı bölgelerindeki mutfakların demirbaşı olan yöresel lezzetleri, düzenlediğimiz “Yöresel Lezzetler Festivali” ile Harem Meydanı’nda kurulan alanda buluşturduk. 26 Ekim tarihinde başlayan ve 5

81 İLİN YÖRESEL LEZZETLERİNİ HAREM MEYDANI’NDA BULUŞTURDUK

Üsküdar Belediyesi olarak Edirne’den Kars’a kadar Türkiye’nin farklı bölgelerindeki mutfakların demirbaşı olan yöresel lezzetleri, düzenlediğimiz “Yöresel Lezzetler Festivali” ile Harem Meydanı’nda kurulan alanda buluşturduk.

26 Ekim tarihinde başlayan ve 5 gün sürecek festivalde 81 ilin yöresel lezzetleri İstanbullulara sunulurken yerel sanatçılar da konserleriyle bu lezzetlere eşlik edecek.

27 Ekim tarihinde açılış programını gerçekleştirdiğimiz festivale Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Erdem Demir, Mlliyetçi Hareket Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Naim Özcetekin, 81 ilin dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan açılış konuşmasında, “Bugün Üsküdar’da Türkiye’yi ve Anadolu’yu yaşıyoruz. İnanılmaz güzellik, bereket, coşku ve lezzet var. Tüm Türkiye’nin tadı Harem’de buluştu. Türkiye’nin tadı diyoruz ve burada 81 ilimizden her yörenin yöresel ürünleri, topraktan çıkan ürünleri alarak burada vatandaşlarımıza sundular. Her ilimizin yöresel ürünleri burada. Harem’de, Anadolu’nun bereketinin kokusuyla deniz kokusu birbirine karıştı. Hayırlı olsun diyoruz, bütün hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Sadece Üsküdarlılar değil tüm İstanbulluları Harem’e bekliyoruz. Pazar günü de dahil hafta sonu da etkinliğimiz devam edecek.” dedi.

Başkan Hilmi Türkmen stantları dolaşarak yöresel lezzetlerin tadımını yaptı.

 

Medektif

AdminAdmin