SİYASET
Giriş Tarihi : 22-03-2023 17:29

Ağıralioğlu'ndan CHP'ye sert sözler!

İYİ Partili Ağıralioğlu'ndan basın açıklamasında Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP ilişkisine sert sözler. Tüm detaylar haberin devamında...

Ağıralioğlu'ndan CHP'ye sert sözler!

6'lı masanın aday belirleme sürecinde yaşanan kavgalarda sesi en çok çıkan ve HDP ile yapılan masa altı pazarlıkalarına en çok tepki gösteren isimlerden biri olan İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu bir basın toplantısı düzenledi.

Ağıralioğlu şöyle konuştu:

"Akşener masada dayatmayla karşı karşıya kaldı. Bize pusu kurulmasından rahatsızız. Sırf kaybetme endişesi duyuluyor diye bize küfür edilmesinden rahatsızız. 50'yi 1 geçmek için her yol mubah değildir. Siyasi mücadelede millete umut olmak istiyorsanız iktidarın yaptıklarını yapmayacaksınız.

Meral Akşener'in tahammül ederek bütün bu süreçlerin içerisinde bugüne getirdiği mücadelede kendisine pusu kurulmasından rahatsızız. Sırf kaybetme endişesi kuruyoruz diye bize pusu kurulmasından rahatsızız.

Biz hassasiyetin merkezine 50+50'yi koyuyoruz. 50'yi bir geçmek arzuyla kazanma şehvetine kapılırsa siyaset kirlenecek dedik.

Biz kimsenin mezhebine inancına hürmetsizlik edecek değiliz. İyi Parti'nin 5 yıllık emeğin iktidar olma hevesine kurban edilmesine itiraz ettik.

Bölücülük cumhurbaşkanlığı pazarlığı olamaz.

İktidar milleti görmez oldu, siz daha görmeden kör ve sağır oldunuz. Memleket mücadelesinde şimdi iktidarı matematiğe çevirdiniz. Elini kalbine koyup koşanların yurdudur bu memleket. Siyaset kim cumhurbaşkanı olacak kayığına döndü. İYİ Parti masada 5 yıldır ağır hakarete uğruyor."

Kübra TaşKübra Taş