TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 25-03-2021 11:25   Güncelleme : 25-03-2021 11:25

Amazon, Fire TV uzaktan kumandasına sinir bozucu akış hizmeti düğmeleri ekliyor

Amazon, Fire TV'ler için Alexa Voice uzaktan kumandalarına yeni düğmeler ekledi, ancak hepsi harika değil. Bazıları sizi kullanmayabileceğiniz akış hizmetlerine götürecektir, bu sadece gereksiz bir güçlüktür.

Amazon, Fire TV uzaktan kumandasına sinir bozucu akış hizmeti düğmeleri ekliyor

Amazon, Alexa Voice Remote'un üçüncü nesli ile çıkıyor ve sizi Amazon Prime, Netflix, Disney Plus ve Hulu uygulamalarına götürecek bazı istenmeyen yeni düğmeler içeriyor. Tüm bu akış hizmetlerine abone olan ve düzenli olarak kullanan kişilerden biriyseniz, bu uzaktan kumanda güzel bir yükseltme olabilir. Ancak diğer herkes için, düğmeler Fire TV kontrol deneyimine yalnızca sürtünme ve rahatsızlık katacak.

Biz burada, The Verge'de bu düğmeleri neden daha önce beğenmediğimizden bahsetmiştik. Uzaktan kumandanızı, kullanmayabileceğiniz hizmetler için kalıcı reklamcılık için bir tuvale dönüştürürler ve sizi kullandığınız hizmetlere götüren düğmeler için kullanılabilecek yer kaplarlar. Disney Plus veya Hulu'ya abone olmadıysanız, düğmeler en iyi durumda sizin için işe yaramaz ve en kötü ihtimalle yanlışlıkla basılmayı bekler, sizi abone olmanız için yalvaran bir uygulamadan çıkmanız için bırakır. .

Bariz bir alternatif, düğmeleri kullandığınız hizmetlere uygun hale getirmek ve üzerlerine kalıcı bir marka oluşturmamaktır. Uzaktan kumanda bunun yerine tercih ettiğiniz akış hizmetlerini açmak için kullanabileceğiniz dört düğmeyle geldiyse, bu çok farklı bir hikaye olurdu. Ne yazık ki öyle değil. Ama hey, şimdi sesli kontrol düğmesi daha fazla marka bilinci oluşturmak için bir Alexa düğmesi! (Zaten Alexa Voice uzaktan kumandası olarak adlandırıldığı göz önüne alındığında, bunun o kadar da kötü olmadığını kabul ediyorum.)

Markalı olanların aksine, küçüktür ve parlak renkli değildir, bu nedenle ihtiyacınız yoksa görmezden gelmek kolaydır (ve yanlışlıkla basmaya yatkın olmayacaktır). Keşke uzak üreticiler uzaktan kumandalarımızda istediğimiz işlevleri seçmemize izin versin, özellikle de akış hizmeti ortamı sürekli değiştiğinden ve insanlar birkaç ay boyunca bir hizmete abone olduktan sonra diğerine geçtiklerinden.