TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 12-03-2021 23:13   Güncelleme : 12-03-2021 23:13

Amazon on birinci Fresh mağazasını sessizce açıyor, bildirildiğine göre 28 tane daha planlıyor

Amazon, 11. Amazon Fresh marketini açtı ve bildirildiğine göre en az 28 lokasyon daha planlıyor. Amazon, Whole Foods'a ana akım bir alternatif oluşturmaya çalıştığı için bu dikkate değer bir genişleme oldu.

Amazon on birinci Fresh mağazasını sessizce açıyor, bildirildiğine göre 28 tane daha planlıyor

Bloomberg'in bildirdiğine göre Amazon, geçtiğimiz Perşembe günü 11. Amazon Fresh marketini açtı. Amazon'un bu türdeki ilk mağazasını Ağustos ayında Los Angeles'ta yalnızca davetle açtığı düşünüldüğünde, bu girişimin oldukça hızlı bir genişlemesi. Bloomberg en az 28 lokasyon daha planladığını bildirdi (Amazon bunlardan yalnızca beşini onaylamak istiyordu).

Amazon'un Fresh mağazaları da Bloomberg tarafından bildirildi.

şirketin büyüyen perakende mağaza koleksiyonunun yalnızca bir parçası. Amazon’un Whole Foods lokasyonlarından daha az lüks ve şirketin Go and Go Grocery lokasyonlarından daha büyük olmaları amaçlanmıştır. ABD'de de Amazon’un kasiyersiz “Just Walk Out” teknolojisini kullanmıyorlar, ancak şirket bunu Illinois’deki bir Fresh mağazasında test ettiğini söylüyor. Fresh mağazaları hala dokunmatik ekranlı Dash alışveriş sepetleri gibi yüksek teknoloji ürünü unsurlara sahip.

Hızlı büyümeye rağmen, Amazon'un planları hala geleneksel perakendecilerin izini sürüyor. Bloomberg, Aldi'nin ABD'de halihazırda sahip olduğu 2.000'den fazla mağazaya ek olarak bu yıl ABD'de 100 mağaza daha açmayı planladığını belirtiyor. Walmart'ın 5.000'den fazla mağazası ve kulübü vardır ve hatta Amazon'un kendi Whole Foods'u bile yaklaşık 500 lokasyona sahiptir.