TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 15:33   Güncelleme : 31-03-2021 15:33

Amnesia: Rebirth, canavarlar, yeni bulmacalar ve daha fazla ışık içermeyen yeni bir "Macera Modu" na sahip

İsveçli stüdyo Frictional, korku oyunu Amnesia: Rebirth'e bir "Macera Modu" ekliyor, canavarları ortadan kaldırıyor ve ortamlara daha fazla bulmaca ve ışık ekliyor.

Amnesia: Rebirth, canavarlar, yeni bulmacalar ve daha fazla ışık içermeyen yeni bir

Bulmacaları ve ürkütücü çölleri seviyorsanız, ancak karanlık ve korkunç hortlakları sevmiyorsanız, İsveç stüdyosu Frictional, Amnesia: Rebirth adlı oyunun yeni bir sürümünü sizin için sunuyor. Rebirth'e GOG, Steam ve Epic Store aracılığıyla daha az stresli bir "Macera Modu" ekleniyor. Oyunun PlayStation sürümü önümüzdeki haftalarda Macera Moduna sahip olacak.

Geçen yıl piyasaya sürülen Amnesia: Rebirth, kötü şöhretli korkunç Amnesia: The Dark Descent'in güçlü bir devamı. Macera Modu, Rebirth’ün sayısız canavarıyla karşılaşmaları ve kahramanı Tasi’nin zihinsel durumuna zarar veren özel efektleri ortadan kaldırır. Ayrıca, oyunun daha ürkütücü seviyelerine ışık katar, böylece oyuncuların maçları dengelemek veya karanlıkla yüzleşmek zorunda kalmazlar. Ve Frictional, Macera Moduna bonus bulmacalar eklediğini söylüyor, bu nedenle gizlice saklanmak ve saklanmak için daha az zaman harcarken teorik olarak bunu telafi etmek için daha klasik macera oyunu mekaniklerine sahip olacaksınız.

Amnezi: Yeniden Doğuş Karanlık bir seviyeye eklenen ışığı gösteren macera modu karşılaştırma çekimi Sürtünme Oyunları

Amnesia: Rebirth kreatif lideri Fredrik Olsson'un tanımladığı gibi," Oyunun hala çok ciddi tema ve bazen sinir bozucu bir ambiyans, ancak yeni mod, normalde daha çok korku deneyimi olacağı yerlerde Indiana Jones tipi bir maceraya benziyor. "

Frictional," Soma "için benzer bir" güvenli mod "ekledi. '

Macera Modu, Frictional'ın 2015 korku oyunu Soma'ya eklediği Güvenli Mod ile karşılaştırılabilir. Ancak Güvenli Mod, canavarların oyunculara saldırmasını önleyen ve başarısızlığın ciddi şekilde sinir bozucu olabileceği bir dünyanın cazibesini genişleten nispeten basit bir moddu. Hades ve Celeste gibi oyunlar, standart oyunun daha düşük bir zorluk seviyesinde tadını çıkarmak isteyen oyunculara destek veren benzer sistemleri benimsedi.

Macera Modu, oyunculara zaten yardımcı olan bir oyuna daha geniş bir estetik değişiklik gibi geliyor. ince bir anlatım bedeli olsa da "ölürlerse" ilerleme. Genel atmosferi daha ulaşılabilir hale getirmeyi veya Frictional'ın dediği gibi, "orijinal oyunda mevcut olan kaygı uyandıran ve çok üzücü unsurları" ortadan kaldırmayı hedefliyor. Biraz daha, müze tarzı bir tur için dövüşü değiştiren Assassin's Creed Origins'in eğitim moduna benziyor - Frictional hala oyuncuları Rebirth'ün orijinal anlatısına odaklanmaya devam ediyor.

Sürtünme, Rebirth'e " güvenli mod "lansmandan önce Vice'e canavarları ortadan kaldırmanın" hikaye açısından mantıklı olmayacağını "söyledi. Macera Modu, yalnızca sizi öldürebilecek kısımları değil, oyunun tüm dünyasını değiştirerek bu sorunu aşabilir.