TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 14:11   Güncelleme : 31-03-2021 14:11

Apple Haritalar, COVID-19 seyahat rehberlerini gösterecek, böylece havalimanında neler bekleyeceğinizi bileceksiniz.

Uluslararası Havaalanları Konseyi'ne göre Apple Maps, seyahat rehberi bilgilerini gösterecek. Bu özellik, katılan her havaalanı için maske gereksinimleri, sağlık taramaları ve karantina yönergeleri hakkında ilgili bilgileri görüntüler.

Apple Haritalar, COVID-19 seyahat rehberlerini gösterecek, böylece havalimanında neler bekleyeceğinizi bileceksiniz.

Pandemi sırasında seyahat etmeyi biraz daha az stresli hale getirmeye yardımcı olmak için Apple Haritalar, artık Uluslararası Havaalanları Konseyi (ACI) tarafından sağlanan seyahat rehberliği bilgilerini görüntüleyecek, böylece hedefinize inmeden veya kalkıştan önce ne bekleyeceğinizi bileceksiniz.

Maske gereksinimleri, sağlık taramaları ve karantina yönergeleri gibi seyahat rehberleri, resmi havaalanı rehberlik web sitelerine de bağlantılarla birlikte Apple Haritalar'daki tek bir havalimanının yer kartında gösterilecek. Bilgiler iPhone'larda, iPad'lerde ve Mac'lerde görüntülenebilir olmalıdır - ancak şu anda yalnızca ACI'nin Sağlık Önlemleri Portalı'na katılan havalimanları yeni bilgileri içerecektir.

Seyahat rehberleri. Image: MacStories

Apple Maps, test sitelerinin ve mevcut aşı sağlayıcılarının konumu gibi geçen yıl diğer yararlı COVID-19 bilgilerini gösterecek şekilde güncellendi. Gittiğiniz havalimanında rehberlik hizmeti olup olmadığını görmek için Apple Haritalar'ı kontrol edebilir veya katılımcı havalimanlarını bulmak için ACI’nin Check & Fly aracını kullanabilirsiniz.