TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 23-03-2021 00:02   Güncelleme : 23-03-2021 00:02

Apple’ın 20 yıllık geliştirici ilişkileri başkanı, Epic App Store denemesi öncesinde emekli oluyor

Yirmi yıl önce, Apple CEO'su Steve Jobs, geliştirici ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcısı olmak ve daha sonra App Store'un oluşturulmasına yardımcı olmak için Ron Okamoto'yu Adobe'den uzaklaştırdı. Şimdi emekli olduğunu öğreniyoruz - Apple'ın App Store'u denemeye başlamadan sadece aylar önce.

Apple’ın 20 yıllık geliştirici ilişkileri başkanı, Epic App Store denemesi öncesinde emekli oluyor

Yirmi yıl önce, Apple CEO'su Steve Jobs, geliştirici ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcısı olmak ve daha sonra App Store'un oluşturulmasına yardımcı olmak için Ron Okamoto'yu Adobe'den uzaklaştırdı. Şimdi, Apple'ın App Store'u denemeye başlamadan birkaç ay önce emekli olduğunu öğreniyoruz.

Bloomberg'deki kartal gözlü Mark Gurman, Okamoto'nun bu davada yalnızca potansiyel tanık olarak listelenmediğini, aynı zamanda mahkeme belgelerinin onu mevcut değil, dünya çapındaki geliştirici ilişkilerinin eski başkan yardımcısı olarak tanımladığını fark etti. Bloomberg, 2015 yılında şirketin kamuya açık yüzlerinden biri olmaya başlayan bir ürün pazarlama yöneticisi olan Susan Prescott'un yerini aldığını bildiriyor.

Okamoto hâlâ duruşmada, ancak belki de bir saatten az. Görünüşe göre App Store'un politikaları, iş modeli, macOS için geliştirmeyle karşılaştırması ve "uygulama yazılımı işinin dönüşümü" hakkında tanıklık edecek.