TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 06-02-2021 21:24   Güncelleme : 06-02-2021 21:24

Apple’ın yeni betaları, maskeli iPhone kilitleri için Watch tabanlı çözümünü denemenizi sağlar

Apple, iOS 14.5 ve watchOS 7.4 için herkese açık betalar yayınladı; bu, siz maske takarken iPhone'unuzun kilidini açmak için bileğinizde bir Apple Watch kullanmanıza olanak tanıyacak.

Apple’ın yeni betaları, maskeli iPhone kilitleri için Watch tabanlı çözümünü denemenizi sağlar

iOS 14.5 ve watchOS 7.4'ün yakında çıkacak olan sürümüyle Apple, maske takarken iPhone'unuzun kimliğini doğrulamak ve kilidini açmak için Apple Watch'unuzu kullanmanıza izin verecek. Ancak özelliği şimdi denemek isterseniz, Apple'ın hem iOS 14.5 hem de watchOS 7.4 için herkese açık betaları yayınladığı için yapabilirsiniz.

Bu sürümlerden önce iPhone'ları Face ID ile maske takarken kullanan kişiler yalnızca Telefonlarının kilidini, şifresini manuel olarak girerek açabilirsiniz; bu, hızla güçlük yaratabilir. Ancak yeni güncellemelerle birlikte, Apple Watch'unuzun kilidi açıksa (ki büyük olasılıkla bileğinizde oturuyorsa) ve yakında olduğu sürece, bir maske takarken iPhone'unuzun kilidini açmaya çalıştığınızda, bir Apple Watch'unuzdan ve iPhone'unuzdan gelen küçük sesler kimliğinizi doğrulamalıdır.

Yine de bu özellikle ilgili birkaç uyarı var. Yalnızca iPhone'unuzun kilidini açmak için çalışır - App Store veya Apple Pay satın alımları gibi şeylerin kimliğini doğrulamak için çalışmaz. Ayrıca, ekstra güvenlik önlemi olarak arada bir iPhone'unuza parolanızı manuel olarak girmeniz gerekecek.

Herkese açık betaların bu özelliği denemesini istiyorsanız, Apple'ın beta program sitesi. WatchOS 7.4 beta sürümünü yüklemeden önce iOS 14.5 beta sürümünü yüklemeniz gerektiğini unutmayın. Ayrıca, bu bir beta yazılım olduğu için beklenmedik hatalar, çökmeler ve performans sorunlarıyla karşılaşabileceğiniz konusunda uyarılmalıdır. Dikkatli yükleyin.

İlgili

Apple'ın bir sonraki iOS 14 beta sürümü, geliştiricileri sizi takip etmek için izin istemeye zorlamaya başlayacak

iOS 14.5, PS5 DualSense ve Xbox'ı destekleyecek X Serisi kontrolörler