TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 23-03-2021 11:46   Güncelleme : 23-03-2021 11:46

Artık FCC'ye internetin sizin için ne kadar bozuk olduğunu söyleyebilirsiniz.

FCC, ABD'yi geniş bant internet hizmet kalitesi konusunda araştırıyor ve herkes bir form doldurabilir ve deneyimlerini paylaşabilir.

Artık FCC'ye internetin sizin için ne kadar bozuk olduğunu söyleyebilirsiniz.

ABD'de internet hizmetinin berbat olduğunu söylemek hiç de tartışmalı değil. ABD'deki kapsama haritalarını güncelleme planının bir parçası olarak, Federal İletişim Komisyonu (FCC), gelenekten koparak, nihayet ortalama Amerikalılardan yaşadıkları yerde hangi internet hizmetlerinin gerçekten mevcut olduğunu bildirmelerini istiyor.

Geçmişte, FCC bu kapsama haritalarını ISS'lerin kendilerinden bildirilen verilerle yapmıştı ve bu, doğası gereği ödün veren bir karar çünkü internet servis sağlayıcıları doğal olarak mümkün olan en güzel resmi boyamak isteyecekler. FCC bu haritaları önerilen düzenlemenin kanıtı olarak kullandığından, FCC’nin pazarda gerçek bir rekabet olduğundan ve internetin sorumlu bir şekilde dağıtıldığından emin olma yeteneğini ciddi şekilde engelleyebilir. Örneğin, bir harita, gerçekte yalnızca bir veya iki gerçek seçeneğiniz olduğunda 11 geniş bant sağlayıcınız olduğunu gösterebilir.

Not alın. Doğrudan tüketicilere gidiyoruz. https://t.co/bZzsFo46ap

— Jessica Rosenworcel (@JRosenworcel) 22 Mart 2021

Şimdi, FCC sonunda ne olduğunu öğrenmek için interneti kullanan insanlara gidecek, ancak duyulmak için net bir şekilde iletişim kurmanız gerekebilir. FCC'nin yanıtlarınız için kullandığı biçim kesinlikle ilkeldir; genel bir şikayet formu gibi görünür ve geniş bant hakkında hiçbir özel soru sormaz (tek referans başlıktadır). Ancak FCC, bunun daha ayrıntılı ve spesifik bir raporlama aracına giden yolda geçici bir nokta olduğunu söylüyor. Şimdilik, belki de adresinizde FCC'nin mevcut berbat haritalarına bir göz atabilir ve FCC'ye ISS'lerin sahip olduğunuzu iddia ettiği seçeneklere gerçekten sahip olup olmadığınızı söyleyebilirsiniz.

Umarım, bir zamanlar Geniş Bant Data Task Force, bu yeni veri noktalarını toplamayı bitirdiğinde, Amerikan internetinin endişe verici gerçekliğini gösteren daha doğru haritalara sahip olacağız ve bu konuda bir şeyler yapabileceğiz.

İlgili

2021'de Amerika'nın internetini düzeltmemiz gerekiyor