TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 21-02-2021 00:07   Güncelleme : 21-02-2021 00:07

Audeze Penrose oyun kulaklığı, konfor dışında neredeyse her şeyi çiviler

Audeze Penrose, ideal kablosuz oyun kulaklığı olmaya yaklaşıyor. Kulağa harika geliyor ve konsollara ve cihazlara bağlanmanın birkaç yolunu sunuyor. Ancak 299 ABD doları ile konfor ve pil ömrü olması gerektiği yerde değil.

Audeze Penrose oyun kulaklığı, konfor dışında neredeyse her şeyi çiviler

Audeze Penrose, bir kablosuz oyun kulaklığında neredeyse istediğim her şeye sahip. Üst düzey düzlemsel manyetik sürücüleri, yakın zamanda test ettiğim diğer modellerden kolayca üstün olan zengin, dengeli ses kalitesi sunar. Aynı zamanda, ayrı ses seviyesi ve mikrofon seviyeleri, USB-C şarjı, birkaç kablolu bağlantı seçeneği (USB-C veya 3,5 mm) ve aynı anda Bluetooth 5.0 ses bağlantıları desteği ile özelliklerle doludur. Bir oyun kulaklığı olarak üst üste yığılmış durumda - 299 dolara mal olan bir şey olmalı.

Bir kulaklığı inceledikten sonra, genellikle kulaklığımın tanıdık, yumuşak, sıcacık teneke kutularına geri dönmek için sabırsızlanıyorum. Sony WH-1000XM3'ün sahibi, ancak Penrose'u dinlemek bir zevk. Oyun sesi aşırı teslim edilmeden keskin geliyor, ince ayrıntıları duymak için sesi yükseltmem gerekmiyor ve bu kulaklıkta aktif gürültü iptali olmasa da, bunun birleşik bir çabası nedeniyle yaptığına neredeyse ikna oldum. ortalamanın üzerinde ses yalıtımı sağlayan arkası kapalı tasarım ve kalın kulak pedleri.

Audeze Penrose 2,4GHz ve Bluetooth'a ek olarak, USB-C veya 3,5 mm ile de bağlanabilirsiniz.(Reklamı yapılmasa da Nintendo Switch ile de çalışır.) Hangi konsol ailesi için tasarlandığını belirtmek için siyahla kaplanmış mavi süslemeli. Şirket ayrıca Penrose X adında yeşil renkli bir Xbox sürümü de üretiyor ve bu modelin benzersiz alıcısı, bir modda Microsoft'un tescilli kablosuz teknolojisiyle, ardından diğer modda PC'de çalışmasını sağlayan iki konumlu bir geçiş anahtarına sahip. Aksi takdirde, aynı donanım.

Tüm bu iyilikler için bir uyarı var: Penrose'u kısa oyun seanslarında bile rahat giyecek bulamadım. Kafamda olduğunu asla unutmadım çünkü her zaman sıkışmış hissettim ve bu benim için bir anlaşma bozdu. Biraz büyük bir kafam olduğunu not etmeliyim, bu yüzden daha küçük kafaları olan insanlar kendilerini bu kadar sıkışmış hissetmeyeceklerdir. Ancak 320 gram ağırlığının hemen hemen her noggin üzerinde ağır geleceğini tahmin ediyorum.

Audeze Penrose incelememiz

Verge Score 10 üzerinden 7.5

İyi Şeyler

Fantastik ses kalitesi Bağlantı ile aynı hizada İyi ses yalıtımı Ses ve mikrofon ses ayarlarına sahiptir

Kötü Şeyler

Sıkı bir sıkışma ile başınıza ağır geliyor Pahalı Yetersiz pil ömrü Amazon'dan 299,00 $ 'a satın alın Audeze'den 299,00 $' a satın alın

HyperX Cloud II Wireless gibi sevdiğim diğer yeni kulaklıklar 320 gramdır, ancak ağırlığı çok daha iyi dağıtılır.

HyperX Cloud II'nin Penrose gibi 100 mm'lik yüksek manyetik sürücüleri bulunmadığı kabul edilir ve bu da daha ağır kulaklıklar pahasına daha iyi ses sağlar.

Penrose olsa Audeze'ye daha fazla geçiş verirdim. orijinal bir tasarımdı, ancak 2018'de piyasaya sürülen 399 dolarlık Audeze Mobius ile neredeyse aynı ve gelişmiş 3D ses işleme ve kafa izleme özelliklerine sahip. (Penrose her iki özellikten de yoksundur.) Ayrıca 2019'da piyasaya sürülen, Audeze’nin düzlemsel manyetik sürücülerini ve Mobius’un tasarımının çoğunu içeren 299 $ 'lık HyperX Cloud Orbit'e benziyor. Penrose'un yapım kalitesi hala olağanüstü, ancak şirketin özellikle konforla ilgili olduğu için tasarımı iyileştirmeye daha fazla odaklanmasını isterdim.

Kadranlara erişim kolay görünüyor, ancak bakmadan ayırt etmek o kadar kolay değil.

Kontrollere gelince, düzen sezgisel değil, ancak bazı düğmeler, özellikle de ses seviyesi ve mikrofon seviyesi kadranları, siz onları hissettiğinizde yeterince göze çarpmıyor.

Bu kabarık plastik gövdeler aslında ince kadranları ayırt etmeyi ve ayarlamayı zorlaştırıyor.

Aksi takdirde, Penrose'un sol kulaktaki düğmeyle mikrofonu sessize alma gibi ana özelliklerinden yararlanmak kolaydır. Cup'ın dış kabuğu veya çok işlevli düğme ile kablosuz modları, çıkarılabilir mikrofonun takıldığı yere yakın bir yerde değiştirme. Penrose, oyun konsolunuza bağlıyken Bluetooth aracılığıyla bir telefona bağlanmanıza izin veren tek kulaklık değil, ama bence burada uygulama harika. Oyun oynarken bir çağrı alırsanız, Penrose’un güç düğmesine dokunduğunuzda telefonu açar veya kapatır. (Yine de dikkatli olun: Audeze, sesinizin hem Bluetooth hem de kablosuz kanallar üzerinden iletileceğini söylüyor.)

Pil ömrü yetersiz. Kulaklık satın alma kılavuzumuzdaki bazı daha ucuz rakip modeller şarj başına 30 saat veya daha fazla zaman sunarken, şarj başına yaklaşık 10 saat kullanım aldım. Fiyat açısından pek iyi değil, ancak kulaklığımı genellikle bir gecede PC'imde veya PS5'te şarj ederken bıraktığım için (tersine çevrilebilir USB-C bağlantı noktasıyla daha kolay) bu benim için çok büyük bir sorun değil.

Audeze Penrose Kablosuz alıcı, bir başparmak sürücüsü şeklindedir.Uyumun bu kadar yorucu olması utanç verici çünkü gerçekten anlaşmayı bozan tek şey bu. Aksi takdirde, Penrose herhangi bir oyuncunun hayatına, özellikle aynı anda birden fazla cihaza bağlanabilen bir kulaklık isteyenler için ideal bir katkı olabilir. Sadece belirli kafa şekilleri ve ağır kulaklık takmaya duyarlı kişiler için kafanıza pek iyi oturmayabileceği uyarısına dikkat edin.

Fotoğrafçılık: Cameron Faulkner / The Verge

İlgili

Satın alınabilecek en iyi kablolu veya kablosuz oyun kulaklıkları

.