MAGAZİN
Giriş Tarihi : 21-04-2021 20:29   Güncelleme : 21-04-2021 22:20

AVM’de gezerken keşfedilen Türk oyuncu kim?

AVM’de gezerken keşfedilen Türk oyuncu kim, hep birlikte güçlü ve başarılı oyuncunun kariyer basamaklarını tırmanışını inceleyelim!

 AVM’de gezerken keşfedilen Türk oyuncu kim?

Türk asıllı Alman oyuncu Sibel Kekilli, ünlü olmadan önce maddi zorluklarla boğuşuyordu. Sebze satıyor, garsonluk yapıyor, evlere temizliğe gidiyordu. Ne yaptıysa borçlarından kurtulamayan Sibel, diskotekte striptiz ve go-go girllük yaparken gelen teklifler üzerine yetişkin filmlerde rol aldı. Asıl oyunculuk serüveniyse AVM’de gezerken keşfedilmesiyle başladı.

İşte sizlere Sibel Kekilli'nin oyunculuk serüveni...

 1. Duvara Karşı (2004)

Filmin konusu; Fatih Akın'ın yönettiği bol ödüllü Duvara Karşı'da; tutucu ailesinden kurtulmak isteyen Sibel, psikiyatri servisinde tanıştığı Cahit’i formalite icabı evliliğe zar zor ikna eder. Beklenmedik bir şekilde aşık olurlar ve durum karmakarışık bir hal alır. Bir kıskançlık sonucu Cahit, Sibel'in sevgililerinden birini öldürür. Cahit hapishaneye düşerken Sibel İstanbul'a gider. Cahit hapisten çıktığı gibi aşkına tekrar kavuşabilmek için arayışa çıkar.

2. Kebab Connection (2004)

3. Son Tren (2006)

4.Eve Dönüş (2006)

Filmin konusu; Birbirinden ünlü Türk oyuncularla çalıştığı Eve Dönüş, 80 darbesi dönemini anlatan bir dram filmi. Esma  ve Mustafa, kendi hallerinde bir çift. Darbe sırasında aralarının bozuk olduğu ev sahibi, intikam almak için Mustafa’yı ihbar eder. Mustafa’ya örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle üç hafta boyunca işkence yaparlar. Film, insanlık ayıbı olan işkenceyi gözler önüne sererken gözyaşlarımıza hakim olmakta zorlanıyoruz.

5. Ayrılık (2010)

6. Game of Thrones (2011-2019)

Filmin konusu; Efsanevi diziye 3. sezonda katılan Sibel Kekilli, Tyrion Lannister'in sevgilisi Shae isimli karakteri canlandırarak olumlu eleştirileri topladı. Bu rolüyle şöhretini dünya çapında artırmış oldu.

7. Berlin, I Love You (2019)

8. Shutdown (2021)