TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 12:42   Güncelleme : 31-03-2021 12:42

Biden, yeni altyapı paketiyle her Amerikalıyı geniş banda bağlamayı planlıyor

Biden, yarı iletken üretimi ve geniş bant internet genişlemesi için milyarlarca dolar ayıracak 2 trilyon dolarlık bir altyapı ve iş paketini açıklayacak.

Biden, yeni altyapı paketiyle her Amerikalıyı geniş banda bağlamayı planlıyor

Başkan Biden, önümüzdeki sekiz yıl içinde her Amerikalıyı yüksek hızlı geniş bant internete bağlamak için 100 milyar doları içeren kapsamlı bir altyapı planını Çarşamba günü duyurmayı planlıyor.

Biden, Çarşamba günü Pittsburgh'da 2 trilyon dolarlık "Amerikan İş Planı" nı açıklayacak. Uzun zamandır beklenen altyapı ve iş paketi, geniş bant genişletme, yarı iletken üretimi ve toplu taşıma ve tüketicilerin elektrikli araçlar satın almalarına yardımcı olma gibi diğer çıkarlar için finansman içeriyor. Bir yönetim yetkilisi Salı günü gazetecilerle yaptığı telefon görüşmesinde, paketin kurumlar vergisi oranındaki değişikliklerle ödeneceğini söyledi.

Biden'ın geniş bant genişletme için 100 milyar dolarlık rakamı diğer çoğu çabanın önüne geçiyor

Biden'in geniş bant için 100 milyar dolarlık rakamı genişleme, ABD'deki her hane halkını internete bağlamayı bitirmeye yönelik diğer çabaların çoğunu geride bırakıyor. Bu ayın başlarında, Senatör Amy Klobuchar (D-MN) ve Temsilci James E. Clyburn (D-SC), dijital uçurumun kapatılması için 94 milyar dolar yatırım yapacak olan kendi faturalarını açıkladılar. Önceki yıllarda Federal İletişim Komisyonu, hizmet verilmeyen alanlarda geniş bant projeleri başlatan kooperatifleri, uydu operatörlerini ve diğer telekomünikasyon şirketlerini ödüllendirmek için 20 milyar dolardan fazlasını bir araya getirdi.

Biden'ın paketi ayrıca, on yılın sonunda ve yerel yönetimler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve kooperatiflerle bağlantılı ağlara öncelik veriyor ve kabile topraklarındaki projeler için finansman vaat ediyor. Biden’ın geniş bant planı aynı zamanda uzun vadede internet hizmetinin maliyetini düşürerek benimsemeyi teşvik etmeyi amaçlıyor.

"Başkan, kısa vadede internet maliyetlerini karşılamak için bireysel sübvansiyonlara ihtiyaç duyulabileceğini kabul etse de, aşırı fiyatlı internet hizmetinin maliyetini karşılamak için sürekli olarak sübvansiyon sağlamanın tüketiciler için doğru uzun vadeli çözüm olmadığına inanıyor. veya vergi mükellefleri, ”paketi için bir bilgi formu okur.

Paket aynı zamanda tüketicileri elektrikli araçlar satın almaya teşvik etmek için vergi teşvikleri ve indirimler sağlarken, Birleşik Devletler Posta Servisi kamyonları da dahil olmak üzere federal filoyu elektriklendirmeyi planlıyor. Yerli yarı iletken üretimine yatırım için 50 milyar dolardan fazla para ayrıldı; bu, son zamanlarda yaşanan kıtlıklar ışığında özellikle hayati bir sorun. Şubat ayında Biden, koronavirüs pandemisinin yarattığı büyük çaplı çip kıtlığının ardından yarı iletken tedarik zincirinde hükümetin incelemelerini talep eden bir idari emir imzaladı.