TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 21-02-2021 00:07   Güncelleme : 21-02-2021 00:07

Blizzard Arcade Collection, stüdyonun daha karanlık klasiklerinden üçünü bir araya getiriyor

BlizzCon Online'ın açılış töreninde, World of Warcraft geliştiricisi bugün, 1990'lardan üç oyunun bir derlemesi olan Blizzard Arcade Collection adlı yeni bir video oyun antolojisi yayınlayacağını duyurdu.

Blizzard Arcade Collection, stüdyonun daha karanlık klasiklerinden üçünü bir araya getiriyor

BlizzCon Online’ın açılış töreninin bir parçası olarak Blizzard Entertainment, World of Warcraft geliştiricisi tarafından oluşturulan önceki oyunlardan bazılarını içeren yeni bir video oyunu antolojisini duyurdu. Blizzard Arcade Collection, Blizzard tarafından 1990'ların başlarında ve ortalarında geliştirilen üç başlıktan oluşan bir derlemedir.

Blizzard Arcade Collection, stüdyonun Silicon & Synapse adıyla anıldığı 1993 yılında SNES'te yayınlanan bir bulmaca platform oyunu The Lost Vikings'i içeriyor. Oyun aynı zamanda Amiga ve Game Boy Advance gibi diğer konsollardaki önceki bağlantı noktalarını da görebiliyordu ve hatta Battle.net'ten ücretsiz olarak PC'de indirilebiliyordu.

Mevcut diğer oyunlar arasında ilk olarak 1994 yılında SNES'te piyasaya sürülen Blackthorne adlı başka bir platform oyunu ve bir araç savaş yarışçısı olan Rock n ’Roll Racing yer alıyor. Ve tıpkı The Lost Vikings gibi, her iki oyun da Blizzard’ın dijital vitrinde sırasıyla 2013 ve 2014 yıllarında ücretsiz başlıklar olarak yerini alacaktı.

Blizzard Arcade Collection artık PC, PS4, Switch ve Xbox One'da mevcut.