TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 21-02-2021 00:06   Güncelleme : 21-02-2021 00:06

Blizzcon 2021’in açılış konuşmasından en büyük haberler ve fragmanlar

Blizzcon 2021 açılış konuşmasında Blizzard, World of Warcraft, Diablo 4 için ayrıntıları ve fragmanları açıkladı ve Blizzard Arcade Collection ve Diablo 2 Resurrection ile HD remaster'ı duyurdu.

Blizzcon 2021’in açılış konuşmasından en büyük haberler ve fragmanlar

Blizzcon, salgın nedeniyle normalden biraz daha geç gerçekleşti, ancak Blizzard’ın oyun sözleşmesinin ilk sanal sürümünde hala bazı ilginç haberler ve fragmanlar vardı. Açılış konuşması, World of Warcraft ve Diablo gibi büyük serilerin çoğunun yanı sıra bazı belirsiz klasikleri kapsıyordu.

Etkinliği kaçırdıysanız, en önemli haberleri buradan öğrenebilirsiniz.

Blizzard Arcade Collection

İlk duyuru, en beklenmedik: Blizzard'ın daha karanlık oyunlarından üçü, Blizzard Arcade Collection adlı yeni bir pakete dahil ediliyor. Kayıp Vikingler, Rock & Roll Racing ve Blackthorne, PC, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch gibi modern platformlara taşındı. Ayrıca, kaydetme durumları ve sanal bir müze gibi bazı kullanışlı özellikler içerirler. En iyi kısım? Koleksiyon şimdi çıktı.

Diablo IV

Diablo IV hala birkaç yol uzakta - Blizzard zaten bu yıl piyasaya sürülmeyeceğini söyledi - ancak en azından haydutları tanıtan yeni bir fragman sayesinde ne bekleyeceğimize bir göz attık sınıf.

Diablo II Dirildi

Eski tarzda şeytani bir zindan sürünmesini tercih ediyorsanız, Blizzard, yaklaşık yirmi yıllık oyunun bir HD versiyonu olan Diablo II Resurrected'ı resmi olarak tanıttı. Bu yıl Switch, PS4, PS5 ve Xbox Series X ve S sürümleriyle hem PC hem de konsol için çıkacak. Hatta konsol ve PC arasında çapraz ilerlemeyi de içerecek.

World of Warcraft

World of Warcraft Classic için oyuncular, Blizzard oyunun bir sonraki büyük macerasının "Burning Crusade" olacağını açıkladı. Tam olarak ne zaman başlayacağına dair bir bilgi yok, ancak Blizzard "Dark Portal 2021'i yeniden açıyor" diyor. Ana oyun için ayrıca Shadowlands genişletmesi için "Chains of Domination" adlı yeni bir bölüm var.

Overwatch 2

Ana açılış konuşmasının ardından bir sunum sırasında Blizzard, Overwatch 2 hakkında bazı yeni bilgileri açıkladı. yeni haritalar, Roma ve New York, kum fırtınaları ve kar gibi hava durumu efektleri, yeni düşman birimleri ve Widowmaker, Reaper, McCree ve Pharah için yeniden tasarlanmış görünümler.

19 Şubat, 18:56 ET : Overwatch 2 duyuruları eklendi.