GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2022 17:32   Güncelleme : 10-01-2022 17:32

Boşanmak isteyen eşine gönderdiği baklava başını belaya soktu!

Antalya'da boşanmak isteyen eşine gönderdiği baklava yüzünden 40 yıl hapsi isteniyor.

Boşanmak isteyen eşine gönderdiği baklava başını belaya soktu!

Antalya'da boşanmak isteyen eşine gönderdiği baklava yüzünden 40 yıl hapsi isteniyor.

Olay, 27 Kasım gecesi Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Kızılsaray Mahallesi’nde meydana geldi. Feridun A.’nın eşi Melek A., bir süre önce boşanma kararı aldı. Kararın ardından evden ayrılan kadın, babası Metin K.’nin evine gitti.

Öfkelenen Feridun A., 21 Kasım’da kayınpederinin evini kurşunladı. Aile, şikayetçi olurken Feridun A.’ya 45 gün uzaklaştırma cezası verildi.

Cuma akşam saatlerinde ise sosyal hizmetlerden geldiklerini ve erzak getirdiklerini söyleyen iki kişi eve girdi. Melek A.’nın ailesiyle uzun süre sohbet eden ikili, yanlarında getirdikleri kutudaki baklavayı da ikram etti.

Metin K., baklavayı yerken, ikili bir süre sonra evden ayrıldı. Kısa süre sonra da Metin K., evde fenalaşarak yere düştü. Metin K.’yi ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Tetkikler sonucu zehirlendiği ortaya çıkan Metin K., yoğun bakımda tedaviye alındı. Polis ekipleri, evdekilerin ifadelerini alarak, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Eve gelen 2 kişiden şüphelenen ve ifadeler üzerine Feridun A.’nın peşine düşen Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ekipleri, zehirli baklavayı şüphelinin yolladığını belirledi.

Boşanmak isteyerek evden ayrılan eşinin ailesine zehirli baklava gönderen damat, çıkarıldığı mahkeme tarafında tutuklandı. 

DAHA ÖNCE NE OLMUŞTU?
Muratpaşa ilçesinde kocası Ferudun A'dan ayrılmak isteyen Melek A, evini terk ederek babaevine yerleşmişti. İddiaya göre, buna sinirlenen kocası 21 Kasım 2020'de kayınpederinin evini kurşunlamış, gözaltına alınan şüpheliye 45 gün uzaklaştırma cezası verilmişti. Melek A'nın babası Metin Kabakçı'nın 27 Kasım 2020'de sosyal hizmetlerden geldiklerini söyleyen iki kişinin getirdiği baklavadan zehirlendiği şikayeti üzerine polis ekipleri harekete geçmişti. Eve erzak ve baklava getirdikleri belirlenen Osman G. ve Melike E. ile malzemeleri gönderdiği ileri sürülen damat Ferudun A. gözaltına alınmıştı.