TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 16:05   Güncelleme : 31-03-2021 16:05

Bu TikTok'lar, oyun geliştirmenin zorlu gerçeklerine eğlenceli bir bakış.

Leslee Sullivant’ın TikTok'ları sadece zaman geçirmenin bir yolu değil, dijital aktivizmin küçük performanslarıdır. "Her zaman [oyun endüstrisini] daha iyi hale getirmenin bir yolunu bulmaya çalışıyorum," diyor oyun endüstrisine özgü taciz ve taciz hikayelerini aktarıyor.

Bu TikTok'lar, oyun geliştirmenin zorlu gerçeklerine eğlenceli bir bakış.

Leslee Sullivant kameraya merakla yaklaşır. Saçları bir at kuyruğuna geri çekilmiş ve bir barın arka planına karşı zeytin yeşili bir düğmeli giyinmiş. "Yeni işe alınanlardan biri misiniz?" o soruyor. Ah, sen stajyersin! Reşit olmadığınızı öğrendiğinde ve erkek arkadaşınızı sorduğunda size gizlice bir içki ısmarlamayı teklif ediyor. Karısı gibi değilsin, diyor. Karısı tüm oyun olayını gerçekten anlamıyor. "Bir akıl hocası arıyorsan, senin adamın benim," diye bitirdi. TikTok videosunun başlığı "tımar ediyor".

Oyun endüstrisi birkaç ayda bir # MeToo tarzı hesaplamalarla mücadele ediyor ve Sullivant'ın videosu, bu sorunların birçok sinsi yolundan birinin tam anlamıyla mükemmel bir izlenimi. olmak. Daha sonra videoyu paylaştığı TikTok ve Twitter'da insanlar ilişki kurabilir.

Bir kadının dediği gibi: "Bu kişiyle tanışırsanız elinizi kaldırın."

@famous_streamer

tımarlama #greenscreen #fyp #foryoupage #gamedev #gamedevelopment #BiggerIsBetter

♬ orijinal ses - leslee

Sullivant'ın TikTok'ları zaman geçirmenin bir yolundan daha fazlasıdır - onlar dijital aktivizm ve eğitimin küçük performanslarıdır.

Nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Geçmişte, sadece onlar adına cezalandırılmak için sorunları içten dile getirmiştim. Oyunlarda geçirdiğim zaman hakkında bir makale yazdım ve bu iğneyi hareket ettirmeyecek. Bir kişinin bu konuda bir şey yapması gerçekten zor. Kendi stüdyomu kurmam için para toplamama engel, ne olacak? 10 yılda 10 kişiyi etkiler mi?

"Sektörü daha iyi hale getirmek için umutsuzum. Bu, geniş kapsamlı ve etkili olabileceğinin yollarından biri gibi görünüyordu. "

Oyunlarda uzun bir kariyere sahip bir yapımcı olan Sullivant, TikTok aracılığıyla, diğer platformlarda asla bulamayacağı yeni kitlelere ulaşma şansı yakalıyor. Bu, bir YouTube videosundan daha az çaba gerektirir ve uygulama içinde düzenleme yapmasına ve bir dakikadan daha kısa sürede amacına ulaşmasını sağlar. Uygulamanın algoritması, Sullivant'ın içeriğini takipçilerine yeniden yayınlayacağı Twitter gibi bir yerden daha organik bir şekilde videoları kullanıcılara gösteriyor. Ve TikTok'un oyunculuğu, bu sorunların doğrudan, yanak dilde de olsa, çözülmesini kolaylaştırır.

Bir videoda Sullivant, korkunç tavsiyeler ve imkansız standartlarla bir yönetici tarafından yarıda kesilen bir çift yazarı canlandırıyor. Bir diğerinde Todd ve Amy adlı iki çalışana performans değerlendirmeleri veriyor.

Amy pek değil: "Burada büyük bir biseksüel olduğunu söylüyor ..." Video kesiliyor.

Sullivant, "Bu tür şeylerin çoğunun olduğunu düşünüyorum ve bunlar hakkında konuşacak pek çok harika yol yok" diyor. "Bu tartışmaların çoğunun cesaretini kırdığını veya gizlice yapılması gerektiğini düşünüyorum." Bu, destek için birbirlerini bulmak bir yana, insanların konuşmasını bile zorlaştırabilir.

@famous_streamer

çeşitlilik ve dahil etme programları #fyp #foryoupage #gamedev #gamedevelopment

♬ tarawarolin bunun benim sesim olmadığını bilmenizi istiyor - ‍♂️

"Bu videoların çoğu, paydaşlar veya güç sahibi kişiler hakkında konuşuyor" diyor. Tanrı korusun, işte bu konuyu açarsın, yoksa o tür şeylerle karşılaşırsın. Bunun bu tür duygu ve doğrulama için bir çıkış sağladığını umuyorum. "

Sullivant’ın ilk TikTok'ları moda odaklıydı - bir pandemide evden çalışırken bile giyinmesi için motivasyon kaynağıydılar - ancak Y kuşağı iş kültürü hakkında videolar yapmakla ilgileniyordu. Yüzünü kameraya çekmek biraz cesaret gerektirdi. "Gerçek iş deneyimime ve oyun deneyimlerimle başa çıkma biçimime gerçekten hitap eden bir şey yapmak istiyorum ve bu da oyun geliştirmede olan şeylerle dalga geçerek" diyor.

Oyun geliştirmede bir kariyerin getirdiği "kendini küçümsemeyi ve ayrıca tuhaf sorunları vurgulamayı" hedefliyor.

Sullivant, "İnsanların bu videolarda keşfedilen şeyin etkisini anlamak için oyun endüstrisinin nasıl çalıştığını bilmesine gerek yok" diyor.

Videolarının belirli bir deneyime dayanmadığını, bunun yerine geliştirmede 11 yıllık bir birikim olduğunu söylüyor. "İlk başta çok korktum ve her zaman bir video yayınladıktan hemen sonra pişmanlık duyuyorum" diyor. Beni doxxed yaptıracak olan bu mu? Amacı, oyuncuları veya oyun topluluğunu tartışmak değil, bunu kendi sektöründe ve meslektaşlarının veya gelecekteki meslektaşlarının deneyimlerini sürdürmek. "'Ah, bunun bir sorun olduğunu anlamadım' gibi insanların sayısı veya hatta daha kıdemli oyun geliştiricileri, 'Şimdi kesinlikle görebiliyorum, ama 20'li yaşlarımda görmedim, Sullivant, “diğer gençlerin de bunu görmesini istiyorum” diyor.

"Biraz eğitim verebiliriz ve umarım işleri daha iyi hale getirebiliriz."

.