TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 22-03-2021 23:46   Güncelleme : 22-03-2021 23:46

Bugün, DualSense denetleyicideki tek bir düğmeyle PS5 sesini nasıl kapatacağımı öğrendim

Sessiz düğmesini yaklaşık bir saniye basılı tutarsanız, PlayStation 5 oyun konsolundan çıkan ses kapatılabilir. Bu ipucu ister hoparlörlerden, ister kulaklıktan veya oyun kulaklığından dinliyor olun işe yarar.

Bugün, DualSense denetleyicideki tek bir düğmeyle PS5 sesini nasıl kapatacağımı öğrendim

DualSense üzerindeki sessiz düğmesini yaklaşık bir saniye basılı tutarak tüm sistem sesini kapatabileceğinizi biliyor muydunuz? Aylardır bir PS5 kullanıyorum, ancak bu gizli özelliğin var olduğunu ancak algoritmanın bana sunduğu bir YouTube videosunu izledikten sonra fark ettim. Turuncu sessiz ışığı yavaşça yandığında çalıştığını anlarsınız, o zaman herhangi bir sistem sesi duymazsınız.

Görünüşe göre bu numara, ses kaynağı ne olursa olsun, tüm sesleri devre dışı bırakmak için çalışıyor. hoparlörler, denetleyicinin 3,5 mm jakına bağlanan kulaklıklar, kablosuz oyun kulaklığı veya konsolun USB bağlantı noktalarından biri aracılığıyla takılı bir kulaklık. DualSense'in bazı sınırlı bilgisayar desteği olmasına rağmen, bu özellik PS5'e özel, öyle görünüyor.

Bu video, bu bilgilerin özel kaynağı değil ve ilk video gibi görünmüyor. fonksiyonun var olduğunu kırmak için. Bu özellik için yapılan bir Google araması, belki de daha fazla PS5 konsolu satın alınmaya hazır hale geldikçe, sürekli bir oyuncu akışının yanlışlıkla üzerine tökezlediğini gösteriyor.

Konsolun satın alınmasının hâlâ zor olduğunu düşünürsek tek başına stokta bulduğumda, bunu okuyan ve bir tane almak için şansını deneyen herkes için yararlı olacağını düşündüm. O video bana da sunulmasaydı bunu kendim çözemezdim emin değilim.

Bu kullanışlı bir özellik, ancak avantaj elde etmem biraz pratik gerektirebilir bu özellik, her zamanki sessize alma yöntemime kıyasla, ki bu sadece kulaklıklarımı çıkarmak için.

İlgili

Sony, PS5’in nihai paskalya yumurtasını nasıl tasarladı

PS5’in DualSense denetleyicisi oyunları nasıl daha iyi hale getirir