KİMDİR
Giriş Tarihi : 06-05-2021 19:31   Güncelleme : 06-05-2021 19:31

Burak Sergen Kimdir?

Oyuncu Burak Sergen kaç yaşında, nerede doğdu ve özel hayatı hakkında detaylar merak ediliyor. Burak Sergen hakkında her şey.

Burak Sergen Kimdir?

Oyuncu Burak Sergen kaç yaşında, nerede doğdu ve özel hayatı hakkında detaylar merak ediliyor. Burak Sergen hakkında her şey.

9 Şubat 1961 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babası tiyatro sanatçısı Semih Sergen, annesi opera sanatçısı Serap Sezer, kardeşi ise sanatçı Toprak Sergen’dir. Burak Sergen, 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı'ndan mezun olduktan sonra staj görevini Bursa Devlet Tiyatrosu'nda yaptı ve ardından Ankara Devlet Tiyatrosu'nda göreve başladı.
Devlet tiyatrolarındaki sanatçılık görevinin yanı sıra, Ankara Devlet Tiyatrosu’nda müdür yardımcılığı ve müdürlüğü görevlerinde bulundu. Konya Selçuk Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ayrıca, televizyon ve sinema filmlerinde oynadı. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sanatçılık görevini sürdürmektedir. Burak Sergen, Devlet Tiyatrolarındaki görevinin yanı sıra, özel tiyatrolarda da, yönetmen ve oyuncu olarak çalışmalar yapmıştır.

Bulut Bey, Dicle, Erkek Tarafı, Derdest, Aşk ve Ceza, Kızılelma, Sen Benimsin, Zerda, Kara Sevda, Çukur, Halka gibi dizilerde rol alan Burak Sergen,şimdilerde Atv ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol almaktadır.