TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 15:16   Güncelleme : 31-03-2021 15:16

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin feci lansmanından sonra oyun yapma şeklini değiştiriyor

CD Projekt Red, çok abartılı Cyberpunk 2077'nin feci lansmanından sadece aylar sonra kapsamlı bir yeniden yapılandırma planını duyurdu. Değişiklikler, aynı anda daha fazla oyun ve genişletme üzerinde çalışmasına izin verecek.

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin feci lansmanından sonra oyun yapma şeklini değiştiriyor

Polonyalı oyun stüdyosu CD Projekt Red, çok abartılı oyunu Cyberpunk 2077'nin feci lansmanından sadece aylar sonra, Salı günü kapsamlı bir yeniden yapılandırma planını duyurdu. Yeni planın temel hedeflerinden biri, studio] bir basın açıklamasına göre video oyunları geliştiriyor ”. Değişiklikler, CD Projekt Red'in 2022'den başlayarak "birden fazla AAA oyunu ve genişletmesi paralel olarak" çalışmasına olanak tanıyacak.

Yıllarca süren yutturmaca sonrasında Aralık ayında Cyberpunk 2077 piyasaya sürüldü; oyunun ilk tanıtım fragmanı Ocak 2013'te yayınlandı. CD Projekt Red'in The Witcher 3'ün büyük başarısının ardından, stüdyonun cyberpunk RPG'si için beklentiler çok yüksekti, özellikle de aylarda gösterilen gösterişli ve aksiyon dolu fragmanların ardından

'Cyberpunk 2077' piyasaya sürüldüğünde hatalarla doluydu

Ancak, lansman öncesinde geliştiriciler için birçok gecikmeden ve altı günlük bir çalışma haftasından sonra yayınlanan oyun, karmaşık bir hal aldı. özellikle eski konsollarda nihayet kullanılabilir olduğunda hatalar ve performans sorunları ile. Performans o kadar kötüydü ki Sony, Cyberpunk 2077'yi PlayStation Store'dan kaldırıp geri ödeme teklifinde olağanüstü bir adım attı. (100 günden fazla bir süre sonra, Cyberpunk 2077 hala mağazaya geri dönmedi.)

Lansmandan bu yana geçen aylarda, CD Projekt Red, bir Cyberpunk 2077'nin sorunlarını gidermeye ve sorunsuz çalışmasını sağlamaya çalışın. (Daha dün, stüdyo yüzlerce düzeltme içeren bir güncelleme yayınladı, ancak hala bazı komik hatalar var gibi görünüyor.) Salı günü açıklanan planların çoğu, başka bir yüksek profilli fiyaskoyu önlemeye hizmet ediyor gibi görünüyor.

Önemli bir değişiklik, CD Projekt Red'in tescilli REDengine oyun motorunun geliştirilme şeklini değiştirmeyi planlaması ve bu da gelecekteki oyunlar için performansı artırabilir. CD Projekt Red, "Studio’nun REDengine teknolojisi iyileştirilecek ve merkezileştirilecek, öte yandan Stüdyoyu disiplinler arası çevik ekipler kümesi olarak yeniden düzenlemek, oyunların geliştirilme şeklini değiştirecek ve yaklaşımını daha proaktif hale getirecek," dedi. Teorik olarak, bu değişiklikler, Cyberpunk 2077'de deneyimli pek çok kişi gibi, oyunların eski konsollarda çok daha kötü çalıştığı gelecekteki oyunlarda sorunları önleyebilir.

Tek oyunculu RPG'ler "önceliğimiz olmaya devam edecek," Michał Nowakowski, stüdyo İş geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı, yaptığı açıklamada, Cyberpunk ve The Witcher'ın daha fazlasını görmeyi beklediğinizi söyledi. Nowakowski, "Ayrıca hem The Witcher hem de Cyberpunk'ın büyük potansiyelini görüyoruz ve erişimlerini yeni alanlar, medya ve içerik türlerini içerecek şekilde genişletmek istiyoruz," dedi.

Tek oyunculu RPG'ler 'önceliğimiz olmaya devam edecek'

Tek oyuncuya odaklanılmasına rağmen, CD Projekt Red, stüdyo bu özelliklerin neler olabileceği konusunda spesifik olmasa da oyunlarının çevrimiçi yeteneklerini genişletmeyi planlıyor . Stüdyo, bu çevrimiçi özelliklerin kademeli olarak CD Projekt Red oyunlarına sunulacağını söyledi.

Ve belki de Cyberpunk 2077 için yıllarca süren tanıtım kampanyasının geri tepmiş olabileceğini fark eden CD Projekt Red, nasıl değiştirileceğini taahhüt etti. gelecekteki oyunlarını tanıtıyor. CD Projekt Red, "Gelecekteki pazarlama kampanyaları, verilen oyunun gerçek sürümüne daha yakın piyasaya sürülen tanıtım içeriği ile çok daha kısa olacak ve çalışmasını desteklenen tüm donanım platformlarında sunacak," dedi. Şirket ayrıca her yıl yeni bir yol haritası yayınlamayı taahhüt ediyor.

Stüdyo ayrıca çalışanları için çalışma koşullarını iyileştirmeyi taahhüt etti. “CD Projekt, kapsayıcı ve çeşitlilik içeren bir işyeri olmaya devam edecek; Bununla birlikte, çalışanlarımızın refahını vurgulamak ve onlara mesleki ve kişisel gelişim fırsatları sağlamak istiyoruz, ”dedi stüdyo başkanı Adam Badowski. CD Projekt Red, hangi değişikliklerin yapılacağı konusunda daha fazla ayrıntı vermedi.