KİMDİR
Giriş Tarihi : 27-07-2021 17:41   Güncelleme : 27-07-2021 17:41

Cem Eroğlu kimdir?

Sosyal medya platformu Twitter'da gündeme gelen Cem Eroğlu kimdir?

Cem Eroğlu kimdir?

Sosyal medya platformu Twitter'da gündeme gelen Cem Eroğlu kimdir?

Eroğlu 1986 yılında Ankara’da doğdu. 1997 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nda, Çalgı Eğitim Bölümü’nde müzik eğitimine devam etti. 2009 yılında konservatuvarı birincilikle bitirdi ve yüksek lisansına yine İ.T.Ü.'de, Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Müziği Yüksek Lisans Programında başladı. Buradan 2011 yılında mezun oldu.[2]

Yurt içi ve yurt dışında çeşitli konser, albüm, sinema ve dizi filmlerde ve televizyon programlarında dilsiz kaval, klasik gitar, perdesiz gitar, kopuz, altıtelli bağlama gibi farklı enstrümanları icra etti ve sesi ile katıldı. Çeşitli albümlere düzenlemeleri ve müzik yönetmenlikleri ile katkıda bulundu. “Karawane” projesi dahilinde 2010 Avrupa Kültür Başkentleri İstanbul, Ruhr ve Pécs’te konserler verdi. İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ve İsveç Musik Gavléborg’un İstanbul ve İsveç’te ortak düzenlediği “Halk Müziği Pedagojisi” atölye çalışmasında eğitmen olarak görev yaptı. Hollanda’da bulunan Codarts World Music Academy’de dersler verdi. 2006 – 2012 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda kaval öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

Erkan Oğur ile birlikte BBC Radio 3 “World Routes”, Mezzo TV “Jazz Mix Festival in Istanbul” ve 18. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde çaldı.

2011 yılında gitarist Tolgahan Çoğulu ile birlikte dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan Mikrotonal Gitar İkilisi’ni (Perdesiz Gitar & Ayarlanabilir Mikrotonal Gitar) kurdu ve II. Uluslararası Saraybosna Gitar Festivalinde konser verdi.