TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 21-02-2021 00:07   Güncelleme : 21-02-2021 00:07

Comcast yine veri sınırı sunumunu 12 eyalete erteliyor, bu sefer 2022'ye kadar

Comcast’in veri sınırlarını Kuzeydoğu bölgesindeki 12 eyalete yayma planı yine geri çekildi. Başlangıçta Mart 2021'de uygulanması planlanmıştı, ancak daha sonra Temmuz'a ertelendi. Şimdi belirsiz bir "2022".

Comcast yine veri sınırı sunumunu 12 eyalete erteliyor, bu sefer 2022'ye kadar

Comcast'in veri sınırlarını sunmadığı son eyaletlerden birinde yaşıyorsanız, başka bir erteleme elde edersiniz: şirket, şimdi 2022'de bir süre kullanıma sunmayı (Ars Technica aracılığıyla) geri çektiğini duyurdu. ). Kullanıcıların üzerlerinden geçmesi durumunda ekstra ücretlere neden olan 1,2 TB veri sınırlarının başlangıçta Mart ayında kullanıma sunulması planlanıyordu, ancak daha sonra Temmuz'a kadar ertelendi. Comcast, önümüzdeki yıl kullanıma sunmanın ne zaman gerçekleşeceğini özellikle söylemedi.

"Yeni plana aşina olmaları için onlara daha fazla zaman veriyoruz."

Comcast'in Connecticut, Delaware, Massachusetts, Maryland, Maine, New Hampshire, New Jersey, New York, Pennsylvania, Virginia, Vermont, West Virginia'dan oluşan Kuzeydoğu bölgesinde yaşamıyorsanız bu şapkalar tanıdık gelecektir. ve District of Columbia (Kuzey Carolina ve Ohio'nun bazı bölümleriyle birlikte). Comcast’in müşterilerinin çoğu onlarla yıllardır ilgileniyor ve bu değişmeyecek. Comcast, yeni sunumun gecikmesine rağmen Ars Technica'ya 27 eyaletteki müşterilerinin üst sınırlardan ve aşırı kullanım ücretlerinden bir mola vermeyeceğini söyledi.

ISS'nin gecikme nedeni, duyuru, şirketin "veri planının Kuzeydoğudaki müşterileri için yeni olduğunu" fark etmesi ve "onlara yeni plana aşina olmaları için daha fazla zaman tanımak" istemesi. Bu, şirketin veri sınırlarını genişlettiğinde diğer eyaletlere de genişlettiği bir nezaket değildir (bir veya iki "ücretsiz" ay aşımı dışında). Ancak adil olmak gerekirse, bu kullanıma sunma sırasında küresel bir salgın da olmadı.

Ancak, Comcast'in hizmet sağlamak için veri sınırlamaları uygulamasına gerek olmadığı açıktır - aksi takdirde sunumu geciktirmeye devam edemezdi ve bölge veri sınırını yıllarca ücretsiz tutamazdı. Planın hem müşteriler hem de milletvekilleri nezdinde popüler olmamasına rağmen, şirketin planlanan sunumunu yeniden değerlendirmek için ek gecikmeyi kullanıp kullanmayacağı belli değil.