TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 21-02-2021 00:07   Güncelleme : 21-02-2021 00:07

COVID-19 aşısı randevusu nasıl puanlanır

Kendiniz ve başkaları için COVID-19 aşı randevularını araştırma ve yakalama yolları hakkında olabildiğince çok yararlı bilgi toplamaya çalıştık.

COVID-19 aşısı randevusu nasıl puanlanır

Bugünlerde çoğumuz için en sinir bozucu görevlerden biri, COVID-19 aşısı için nasıl ve nereden randevu alacağımızı bulmaktır. Bu gerçek bir öfke alıştırması olabilir: web sitelerinde gezinmek genellikle zordur ve sık sık çökmelere eğilimlidir; Buna ek olarak, açık bir randevu aralığı bulup birden çok soru sayfasını doldurduktan sonra, genellikle açılışın ortadan kalktığı söyleniyor.

Tüm bunların ışığında, olabildiğince çok yararlı bilgi toplamaya çalıştık kendiniz ve başkaları için aşı randevularını araştırmanın ve yakalamanın yolları hakkında yapabildiğimiz gibi. Daha fazla bilgi ortaya çıktıkça bunu güncelleyeceğiz.

Bulunduğunuz eyaletteki aşı niteliklerini araştırın

Başlangıç ​​olarak, siz mi yoksa kişi mi olduğunu tespit etmeye çalışmak iyi bir fikirdir. Yardım etmekte olduğunuz şu anda COVID-19 aşısı için uygun. Eyaletiniz ve / veya şehriniz tarafından işletilen aşı bilgi sitesini (veya sitelerini) bulun. Bu aynı zamanda, henüz sahip değilseniz, ne zaman kalifiye olabileceğinizi anlamanıza da yardımcı olacaktır. Hızlı bir arama yoluyla bulamazsanız, NBC News, sizin özel durumunuzdaki mevcut durumun ne olduğunu öğrenmenize olanak tanıyan basit bir web sitesi oluşturdu. Reçete şirketi GoodRx de benzer bilgiler sunuyor.

Randevu verebilecek tüm yerleri bulun

Neyse ki veya maalesef gidebileceğiniz birçok farklı site var. aşı olmak için bir randevu.

Örneğin, burada, New York City'de, şehir ve eyalet tarafından yönetilen ayrı yerlerde gezinmek zorunda kaldık.

Kontrol edilmesi gereken çok şey var - ve son derece kafa karıştırıcı olabilir.

Sonuç olarak, ilk adımınız muhtemelen eyaletinizin devlet sağlık web sitesini kontrol etmektir (eyalet adınızı ve "COVID aşısını" aramak büyük olasılıkla işe yarar). Şehirde ikamet ediyorsanız, şehrinizin bilgi sitesine de bakın.

Kişisel doktorların çoğunun aşılara erişimi olmasa da, doktorunuz kontrol etmeniz gereken bazı yerleri size söyleyebilir. Diğer kaynaklar arasında yerel hastane sisteminiz, sendikanız (özellikle de çalışmanız sizi aşı için uygun hale getiriyorsa) ve elbette, çoğu muhtemelen kendi araştırmalarını yapan arkadaşlar ve meslektaşlarınız bulunur.

As kaynakları ve siteleri bulursanız, bunları yer imlerine koyduğunuzdan emin olun. Yer imleri çubuğumda "COVID" adlı bir klasör tutuyorum - sizinkine daha neşeli bir ad vermek isteyebilirsiniz.

Uygun bir aşı randevusu aramak sinir bozucu olabilir, ancak ısrarlı olmak işe yarayabilir. Uygun bir aşı randevusu aramak sinir bozucu olabilir, ancak ısrarın karşılığını alabilirsiniz.Bu nedenle, adınız, yaşınız, adresiniz, sigorta bilgileriniz ve sitenin kayıt kimliği / şifresi gibi tüm verilerinizin hemen elinizin altında olması iyi bir fikirdir. Kayıt sürecini ne kadar hızlı tamamlarsanız, randevu alma olasılığınız o kadar yüksek olur.

Verge meslektaşı Cory Zapatka, varsa bir şifre yöneticisi kullanmanızı şiddetle tavsiye ettiğini söylüyor. O sırada randevuları olmasa bile kendi bölgesindeki tüm aşı merkezleriyle hesaplar oluşturdu, böylece zamanı geldiğinde / geldiğinde otomatik olarak doldurup hemen giriş yapabildi.

Ve bir randevu alırsanız, uygun evrak işlerinin elinizin altında olduğundan emin olun - özellikle de müsait randevular son dakika olabileceğinden. Gerekli evraklar, istihdam kanıtı, yaş kanıtı veya uygun bir koşulun kanıtı olabilir. Sonuncusu bir doktor raporu veya başka bir kayıt gerektirebileceğinden, doktorunuzu hemen aramak veya bir doktorun veya hastanenin web sitesine erişiminiz varsa, ihtiyacınız olan kanıta erişmenizi sağlayacak iyi bir fikirdir.

Bir şey daha var: Aşı tedarikçiniz tarafından size gönderilen tüm e-postaları alıp almadığınızı kontrol edin.

ABD daha güçlü bir itme için hızlandıkça, giderek daha fazla site ve merkez ekleniyor. Bir merkezin açılacağını söyleyen bir haber görürseniz, merkezin sitesini bulun ve kontrol etmeye devam edin; açıldığında, mevcut yuvalar muhtemelen hızlı bir şekilde gider.

Bazen yardımcı olan bir şey yeni randevuların görünümünde kalıplar aramaktır. Örneğin, eczane zinciri Walgreens'in bölgemde aşı vermeye başlayacağını duyduğumda, siteye giderek birkaç gün geçirdim ve aniden bir model olduğunu fark ettim: şirket yalnızca iki randevu alıyordu. dört gün önceden ve gece yarısından hemen sonra her gün yeni randevular ekliyordu. Örneği anladıktan sonra, birkaç arkadaşım için randevu alabildim ve başkalarının da bunu bilmesini sağladım. (Not: Aşı kaynakları ve planlama yöntemleri çok kısa bir sürede değişebileceğinden, bu özel strateji, siz bunu okuduğunuzda artık işe yaramayabilir.)

NYC Aşı Listesi gibi siteler, bir araya gelerek yardımcı olabilir. mevcut kaynaklar tek bir yerde. NYC Aşı Listesi gibi siteler, mevcut kaynakları tek bir yerde bir araya getirerek yardımcı olabilir.(Bu listelerden bazıları için The Washington Post ve The New York Times'a teşekkürler.) TurboVax adlı bir NYC sitesi, "NYC bölgesindeki 43 şehir ve eyalet tarafından işletilen aşı sitesinden en son randevuları" alıyor ve Twitter. @Turbovax için Twitter bildirimlerini ayarlayan takipçiler, yeni açılan randevu aralıklarını hızla öğrenebilirler. NYC Aşı Listesi olarak adlandırılan bir başkası, açıklıklar için çeşitli yerleri araştırmak için gönüllüler tarafından hazırlanan komut dosyaları ve kontrollerin bir kombinasyonunu kullanır. California'da VaccinateCA, açık randevular hakkında bilgi için eczaneleri ve hastaneleri kontrol eder. Vaccinate NJ ayrıca eyalet sakinlerinin aşı fırsatları bulmalarına yardımcı olmak için gönüllüleri kullanır. Covid 19 Vaccine TX, yerel ilçelere kaydolmak ve aşıların mevcut olabileceği yerleri bulmak için kitle kaynaklı bir kaynaktır. MA Covid Aşı Randevuları sitesi, randevuları olan sitelerin listelerini ve bağlantılarını sunar

Bu arada, yardım etmek isteyen bir geliştirici ve / veya kodlayıcıysanız, bağımsız bir kuruluş olan US Digital Response'a bakın. web sitesine, "deneyimli, bono yanlısı teknoloji uzmanlarını krize müdahale eden yerel yönetimler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla buluşturuyor."

Apulian Eczanelerinde Seksenden Fazla İçin Anticovid Aşısının Rezervasyonu Mümkünse, kendi başlarına randevu alamayanlara ulaşmak ve onlara yardımcı olmak iyi bir fikirdir.

Zamanınız ve yeteneğiniz varsa, kendi başına randevu alamayabilecek tanıdığınız herkese ulaşın. Bu, randevu ayarlamak için arayabilecekleri telefon numaralarını bulmak, internete girmek ve onlar için randevu almak ya da aşı sitesine gidip gelmelerine yardımcı olmak kadar basit olabilir.

Ayrıca görebilirsiniz. yardım organize eden herhangi bir grup varsa. Örneğin West Side Rag, bir grup New Yorklu'nun teknik açıdan bilgili olmayan komşularının süreçte gezinmesine yardımcı olmak için Aşı Randevu Yardım Ekibini (VAAT) oluşturduğunu bildiriyor. (Bu yazının yazıldığı tarihte, düşük aşı tedariki nedeniyle VAAT hizmetlerini geçici olarak askıya almıştı.)

Artık aşı arayın

Aşılar altı ay sürebilirken Çözüldükten ve soğutulduktan sonra dondurulmuş olarak saklanırlar, Pfizer aşısı beş gün, Moderna aşısı ise 30 gün sürecek. Sonuç olarak, insanlar randevularına gelmediğinde, bazı merkezler, aksi takdirde kullanılamaz hale gelebilecek atık aşıları yerine, hemen kalifiye olamayacak olanlara aşı sunacak.

Ancak, bir yakındaki eczane veya aşı merkezi, günün sonunda bekleyen bazı aşıların olacağı umuduyla aşı yaptırmanın en etkili yolu değil.

Örneğin, Kuzey Carolina'daki Buncombe County, Indiana'daki Monroe County Sağlık Departmanı gibi bir aşı bekleme listesi ve bekleme listesine sahiptir. Bölgenizde olup olmadığını görmek için yerel hükümet sitenizi kontrol edin.

Israrcı olun!

Evet, çok sinir bozucu ama buna devam edin. Bir web sitesi çökerse, tekrar deneyin. Bir telefon görüşmesinden düşerseniz, tekrar arayın (ve beklemedeyken kendinizi meşgul edecek bir oyun, video veya kitap hazırlayın). Çalışma saatleri içinde hiçbir şey bulamazsanız, gece geç saatlerde veya sabahın çok erken saatlerinde deneyin.

Israr, COVID-19 aşısı için randevu almanın en önemli yönlerinden biri olabilir. Özellikle “randevu yok” duvarını defalarca tekrar tıkladıktan sonra, pes etme eğiliminde olabilirsiniz. Ancak aşı üretimi, nüfusumuzun çoğunu kapsayacak kadar artıncaya ve dağıtım daha organize ve yönetilmesi daha kolay hale gelene kadar, basit inatçılık en iyi aracınız olabilir.

Ve umarım bu makale ve tüm tavsiyeler içerir, yakında gereksiz olacaktır.