TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 16-03-2021 14:38   Güncelleme : 16-03-2021 14:38

Cricut, üretim makinelerinin kullanımını aylık abonelikle sınırlıyor

Cricut blogunda, gerekli Design Space uygulamasının kullanıcılarını ayda 20 yüklemeyle sınırlayacağını ve bu da şirketin makinelerinde abonelik olmadan kaç el sanatının yapılabileceğini potansiyel olarak engelleyeceğini duyurdu.

Cricut, üretim makinelerinin kullanımını aylık abonelikle sınırlıyor

Cricut makineleri, işçiliği projelerinde gereken hassas kesimi hızlandırmak için özelleştirilebilir, otomatikleştirilmiş bir yol sunar, ancak bu cihazların yetenekleri yakında yapılacak bir güncellemeyle sınırlanmak üzere. Cricut, Cricut sahiplerinin gerçekten yapabileceği proje sayısını kısıtlayabilecek yüklemelere sınırlar koyarak makinelerin beraberindeki yazılım olan Design Space'i güncelliyor.

Bir Cricut'u kesmeye hazırlamak için önceden hazırlanmış desenler veya Özgün tasarımları Tasarım Alanı adlı bir uygulamaya yükleme. Bu geçmişte tüm kullanıcılar için ücretsiz ve sınırsızdı, ancak şimdi Cricut kullanıcıları ayda 20 ücretsiz yüklemeyle sınırlıyor. Daha fazla yükleme yapmak için, sahiplerin yakında Cricut'un Access Standard planına aylık 9,99 $ / yıllık 95,88 $ veya yıllık 118,88 $ Access Premium planına abone olmaları gerekecek.

Daha önce yüklenen her şey kalabilecektir. Herhangi bir değişiklik veya sınırlama olmadan Tasarım Alanı, ancak modern bir Cricut kullanmak için Tasarım Alanını bir ölçüde kullanmanız gerektiğini anlamak önemlidir. Ve Cricut makineleri, potansiyel abonelikten önce 179 ila 399 ABD Doları arasında herhangi bir yere mal olabilir.

A Cricut Keşfet Tasarım Alanı kullanımını gerektiren birçok Cricut makinesinden biri.Örneğin, Adobe Illustrator'da yapılmış bir kağıt çiçek deseni veya Procreate'te çizilen bir logo yüklenebilir, böylece Cricut makinesi, kağıt, kumaş, vinil veya hatta ahşap olsun, kullanılan malzemeyi nerede keseceğini bilir. Tasarım Alanı, bir oluşturma yazılımı olarak kendi başına çalışır, ancak abone olursanız, özel yazı tiplerine, görüntülere ve desenlere erişimle daha tam özellikli hale gelir. Daha fazla özellik için isteğe bağlı abonelik olsa bile, birçok kullanıcı çalışmalarını başka bir yerde oluşturmayı tercih ediyor ve kesmeden önce hazırlık için yalnızca Tasarım Alanı'nı kullanıyor.

Artık bu yeni yükleme sınırıyla, işlevselliği geri yüklemek için bir abonelik gerekiyor. zanaatkarlar orijinal olarak bir yazılım güncellemesi tarafından belirlenen rastgele bir sayıdan ziyade malzemelerden oluşan tek sınırla gerektiği kadar çok proje oluşturmak için bir Cricuit satın aldı.

Şirketlerin bir ürünün yeteneklerini sınırlayabileceği her zaman var olan korkutucu gerçekliğin ötesinde Birden fazla Cricut sahibi, daha da bariz bir sorunla ilgili olarak The Verge ile temasa geçti: Projelerin tamamlanması için genellikle birden fazla yükleme gerekebilir, bu da 20 yükleme sınırına daha da hızlı ulaşılabileceği anlamına gelir.

The Verge'e yaptığı açıklamada Cricut, planına ve "[üyeleri] için mümkün olan en iyi deneyimi oluşturmaya" bağlı kaldığını söyledi:

Cricut değişiklikleri açıkladı Yeni Ofset ve Proje Koleksiyonu özelliklerini içeren Tasarım Alanı yazılımımıza ve ayrıca kişisel yüklemelerde bir güncelleme, görüntü ve desen yüklemelerini Cricut Access aboneliği olmayan üyeler için ayda 20 ile sınırlandırıyor. Yüklemelerden bağımsız olarak tüm kullanıcılar yine de tasarım ve kesim yapabilecek. Cricut, üyelerimiz için mümkün olan en iyi deneyimi yaratmaya kararlıdır ve en büyük önceliğimiz olarak yapımcı topluluğumuzu desteklemeye devam edeceğiz.

Cricut'un planlanan değişikliğine verilen yanıt, şirketin resmi olmayan alt dizini. Cricut kullanıcıları, Cricut çalışanlarının iletişim bilgilerini paylaştı ve yaklaşan güncellemeyi protesto etmek için bir Change.org dilekçesi başlattı. Cricut, yükleme sınırı belirlenemeyen bir tarihte yürürlüğe girene kadar önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıcıları Tasarım Alanı'na abone olmaya yönlendirmeye başlayacağını söylüyor.