TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 19-03-2021 21:11   Güncelleme : 19-03-2021 21:11

Cyberpunk 2077’nin 1.2 yaması, her şeyi bilen teleporting polislerini ve langırt sürüşünü azaltmayı vaat ediyor

CD Projekt Red, bu ayın sonunda Cyberpunk 2077’nin 1.2 yamasına gelecek iyileştirmeleri duyuruyor. Sürüş deneyimini düzeltmeye yardım etmeli, polisi daha az agresif hale getirmeli ve oyuncuların kazara ölümden kaçınmasını önlemelidir.

Cyberpunk 2077’nin 1.2 yaması, her şeyi bilen teleporting polislerini ve langırt sürüşünü azaltmayı vaat ediyor

CD Projekt Red (CDPR), önümüzdeki 1.2 yamasında Cyberpunk 2077'ye getirmeyi planladığı iyileştirmeleri ayrıntılı olarak açıkladı. Evrende bir haber yayını olarak yazılan duyuru, polisin bir suç işlediğinizde anında ortaya çıkmaması, iyileştirilmiş bir sürüş deneyimi ve yanlışlıkla trafikten kaçmanızı engelleyecek bir ortam dahil planlanan yaşam kalitesi iyileştirmelerini ayrıntılarıyla anlatıyor.

Oyun, genel olarak hatalı olduğu ve bazı açılardan bitmemiş olduğu için çok fazla eleştiri alsa da, CDPR en çok hatırlanan şikayetlerden bazılarını ele almaya çalışıyor gibi görünüyor . Blog gönderisinin polis tepkisinin iyileştirilmesiyle ilgili bölümünde, birçok oyuncunun yaşayacağı bir deneyimi yakalayan şakacı bir evren içi anekdot var:

"Çikolatam Jake, çekimdeydi Geçen gün Tyger Claws ile dışarı çıktı, bir şutu kaçırdı ve caddenin diğer tarafındaki bir yayaya çarptı. Bir anda NCPD onun üzerine toplandı ve onu yere serdi. Sanki arkasından hiç görünmüyorlardı! Bana sorarsan, sıradan bir kaza sonucu cinayet için çok acımasız bir cevap! " - Kabuki'den Mike, 28.

Oyundaki sürüş deneyimi de çok iyi değil. CDPR, direksiyon tepkisini iyileştirerek (aşağıdaki bir karşılaştırma videosunu görebilirsiniz) ve bunu, arabanızın kendisini bir bariyer veya başka bir nesne üzerinde dururken bulduğunda otomatik olarak çözülebilmesini sağlayarak daha iyi hale getirmeyi umuyor. İyileştirilmiş direksiyonun yardımcı olması gerekirken, sürüşle ilgili daha eğlenceli hale gelmeden önce ele alınması gereken pek çok başka sorun da var (çarpışma algılama gibi).

Yama başlangıçta Şubat ayında çıkacaktı, ancak stüdyo bir fidye yazılımı saldırısı. CDPR şimdi onu "Mart ayının ikinci yarısında" yayınlamayı hedefliyor.

Oyunun PlayStation Store'dan çekilmesinin üzerinden üç ay geçti, çünkü çok sayıda hata (ve temel bir PlayStation 4'te neredeyse oynanamazdı). Şu ana kadar Sony ve CDPR, oyunun platforma ne zaman döneceğiyle ilgili yorum taleplerine yanıt vermedi, bu nedenle bu yamanın oyunu platformun çevrimiçi mağazasına iade etmek için yeterli olup olmayacağı belli değil.