TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 12-03-2021 23:07   Güncelleme : 12-03-2021 23:07

Dashlane, tek tıklamayla şifre değiştiricisine büyük bir yükseltme yapıyor

Parola yöneticisi Dashlane, tek tıklamayla parola değiştiricisinin yeni bir sürümünü ve beta sürümde makine öğrenimi ile desteklenen yeni bir otomatik doldurma motorunu sunuyor.

Dashlane, tek tıklamayla şifre değiştiricisine büyük bir yükseltme yapıyor

Parola yöneticisi Dashlane, şirketin bugün yaptığı açıklamaya göre, tek tıklamayla parola değiştiricisinin yeniden oluşturulmuş bir sürümünü beta sürümünde kullanıma sundu. Dashlane'nin şifre değiştiricisi, bir düğmeyi tıklayarak, siteyi ziyaret etmenizi ve kimlik bilgilerinizi kendiniz değiştirmenizi gerektirmeden desteklenen sitelerdeki şifrelerinizi güncelleyebilir.

Bu GIF nasıl çalıştığını gösterir:

Şifre değiştiricinin yeni sürümü cihazda çalışır ve web sitelerinin şifre değiştirme girişimini yetkisiz olarak işaretleme olasılığının düşük olduğu anlamına gelir. Ve yeni şifre değiştirici, iki faktörlü bir kimlik doğrulama kodu için giriş formu gibi bir şeyle karşılaşırsa, kullanıcıya bu adımı manuel olarak yapması gerektiğini söyleyebilir, böylece gördüğünüz gibi Dashlane gerisini halledebilir. Aşağıdaki GIF'te.

Büyük bir uyarı var: yeni şifre değiştirici henüz her web sitesinde çalışmıyor. Dashlane'nin beta sürümü için hedefi, her müşterinin kasasındaki en az iki şifreyi başlangıçtaki araçla değiştirebilmesidir ve şirket şu anda yaklaşık 100 siteyle çalıştığını söylüyor, "popüler olanlar dahil sosyal medya, akış, alışveriş ve haber siteleri. ”

Dashlane ilk olarak 2014 yılında tek tıklamayla şifre değiştirici tanıttı, ancak zamanla daha az güvenilir bir şekilde çalışmaya başladı, diyor Dashlane'in baş ürün sorumlusu Derek Snyder, The Verge ile bir röportajda.

Örneğin, değişiklik girişimi kullanıcının bulunduğu yerden farklı bir yerden geldiğinden, bir web sitesi Dashlane'in bir kullanıcının şifresini değiştirmeye çalışmasını yetkisiz giriş olarak görebilir.

Tek tıklamalık şifrenin bir avantajı değiştirici, teoride, güvenliği ihlal edilmiş bir girişi hızla değiştirmenin kolay olmasıdır. Dashlane, önemli sayıda kullanıcı tarafından kullanılan bir hizmette bir ihlalin farkına varırsa, şirketin hedefi "birkaç saat içinde" yeni bir tek tıklamayla şifre reçetesi hazır bulundurmaktır, dedi Snyder. Bu şekilde, insanlar ideal olarak bir parola ihlali bildirimine yalnızca birkaç tıklama ile hızlı bir şekilde müdahale edebilir. (Dashlane, burada kontrol edebileceğiniz, güvenliği ihlal edilmiş web sitelerinin bir veritabanını tutar.)

Bir web sitesi, Dashlane'nin tek tıklama aracını bozacak şekilde şifre akışını değiştirirse, şirketin mühendisleri "tarifi" kaldırabilir Dashlane'den şifre değişikliği yapmak için Snyder, dedi. Parolanızı bu arada değiştirmeniz gerekirse, eski yöntemle değiştirmeniz gerekecektir.

Dashlane ayrıca makine öğrenimiyle desteklenen bir otomatik doldurma motorunu kullanıma sunuyor

Dashlane ayrıca yeni bir otomatik doldurma motoru sunuyor makine öğrenimiyle desteklenen beta sürümünde.

Dashlane, yeni motorun size sunulduğunda tüm sitelerde çalışması gerektiğini söylüyor.

Her iki özellik de Dashlane’in beta programında kullanıcılar tarafından kullanılabilecek ve buradan kaydolabilirsiniz. Parola değiştirici, bugün beta sürümündeki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek ve şirket, zamanla bunu beta olmayan kullanıcılara sunacak. Yeni otomatik doldurma motoru, beta kullanıcıları tarafından yaklaşık bir hafta içinde ve zamanla daha fazla kullanıcıya sunulacak.

Hem Dashlane'nin hem ücretli hem de ücretsiz katmanındaki kullanıcılar, yalnızca bir Snyder'a göre, yalnızca 50 hesaba kadar kimlik bilgilerini kaydetmenize izin veriyor, yeni otomatik doldurma motorunu "her zaman ve sonsuza kadar" kullanabilecek. Snyder, yeni tek tıklamayla şifre değiştiricinin beta sırasında hem ücretli hem de ücretsiz Dashlane kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini, ancak şirketin yaygın olarak kullanıma sunulduğunda yalnızca ücretli bir seçenek olup olmayacağına hala karar vermediğini söyledi. Her iki özellik de bu yılın ilerleyen günlerinde beta sürümünden çıkacak.

Dashlane'nin değişiklikleri, popüler şifre yöneticisi LastPass'ın ücretsiz kullanıcılarının şifrelerine mobil veya bilgisayar olmak üzere yalnızca tek bir cihaz kategorisinden erişmesini kısıtlamasından yalnızca günler önce geliyor . Bir alternatif arıyorsanız, Dashlane'nin güncellenmiş tek tıklamayla şifre değiştiricisinin ve yeni otomatik doldurma motorunun rahatlığı onu sizin için bir seçim haline getirebilir.

Diğer ücretsiz alternatiflere göz atmak istiyorsanız LastPass ve Dashlane, kılavuzumuza göz atın.