KİMDİR
Giriş Tarihi : 06-05-2021 20:16   Güncelleme : 06-05-2021 20:16

Deepika Padukone Kimdir?

Deepika Padukone kaç yaşında, nerede doğdu ve özel hayatı hakkında detaylar merak ediliyor. Deepika Padukone hakkında her şey.

Deepika Padukone Kimdir?

Deepika Padukone  kaç yaşında, nerede doğdu ve özel hayatı hakkında detaylar merak ediliyor. Deepika Padukone  hakkında her şey.
Deepika Padukone, 5 Ocak 1986 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag şehrinde dünyaya gelmiştir. Ailesi ile birlikte 10 aylık bebekken Bangalore – Hindistan’a taşındı. Babası Prakash Padukone, uluslararası itibara sahip eski bir badminton oyuncusudur. Annesi ise bir seyahat acentesinin başında bulunmaktadır. Aslen hint asıllı olan Deepika Padukone, manken ve oyuncudur. 8 yaşından beri modellik yapan güzel oyuncu aynı zamanda show programlarına da katılmaktadır. Deepika Padukone, Hint filmlerinin yanı sıra aynı zamanda Tamil ve Kannada dilinde yapılan filmlerde de oyunculuk yapmaktadır. Güzel oyuncu, 2006 yılında Aishwarya filmi aracılığıyla ilk oyunculuk kariyerine başlamıştır. Deepika Padukone, Bollywood çıkışını ise büyük başarı sağlayan Om Shanti Om ile yaptı ve En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncu dalında Filmfare ödülü kazandı. Ayrıca dram-romantik türündeki Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela (2013) filminde de En İyi Kadın Oyuncu dalında Filmfare ödülü kazandı. Oyunculuğunun yanı sıra, Kadın sağlığı ve fitness dergileri için yazarlık yapmıştır. Özel yaşamında 2008 yılında oyuncu Ranbir Kapoor ile aşk yaşamaya başlayan güzel oyuncu , 2009 Kasım Ay’ında bu ilişkiye nokta koyduktan sonra, ilişkilerini medyadan uzak tutma kararı almıştır.