TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 06-02-2021 21:25   Güncelleme : 06-02-2021 21:25

Demokratlar, uzaktan öğrenme bağlantısını genişletmek için FCC'yi çağırdı

Önceki FCC Başkanı Ajit Pai, salgın sırasında ajanstaki görev süresi boyunca E-Rate genişletme çağrılarını reddetti. Başkan Vekili Jessica Rosenworcel, bu hafta programı genişletmek için ilk adımı attı.

Demokratlar, uzaktan öğrenme bağlantısını genişletmek için FCC'yi çağırdı

Perşembe günü açık bir mektupta düzinelerce Demokrat, Federal İletişim Komisyonu Başkan Vekili Jessica Rosenworcel'i bağlantıda kalmak ve uzaktan öğrenmeye katılmak için mücadele eden öğrenciler için geniş bant fonlarının kullanımını genişletmeye çağırdı.

Sens. Ed Markey (D-MA) ve Maria Cantwell (D-WA) dahil 30'dan fazla Senato Demokratının imzaladığı Rosenworcel'e mektup, FCC'nin öğrencileri cihazlara ve evde internet erişimine bağlamak için E-Rate program fonlarını kullanmasını talep ettiler Koronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak şu anda çevrimiçi öğrenmeye katılamayanlar. E-Rate programı, okulları ve kütüphaneleri internete bağlamak için evrensel hizmet fonu sağlar.

"Acil eyleminiz temel bir peşinat sağlayacaktır"

"Şimdi sizi FCC'nin yeni liderliğinden yararlanarak kullanmaya davet ediyoruz. Senatörler, önceki Komisyon'un hatalı pozisyonundan uzaklaşın ”diye yazdı. "Şu anda E-Rate üzerinden sağlanan fonlar ülke çapındaki her öğrenciyi birbirine bağlamak için yeterli olmasa da, acil eyleminiz temel bir ön ödeme sağlayacaktır."

Önceki FCC Başkanı Ajit Pai bu çağrıları reddetti Pandemi sırasında ajanstaki görev süresi boyunca E-Rate genişlemesi. O tarihte bir azınlık komisyon üyesi, FCC'yi geçen Mart ayında The Verge için yapılan bir seçime katılan öğrencilerin uzaktan öğrenmeye katılmak için gereken cihazlara ve bağlantıya sahip olmalarını sağlamak için E-Rate programını kullanmaya çağırdı.

Orada zaten FCC'nin bu konuda önlem alacağına dair göstergelerdir. Bu haftanın başlarında Rosenworcel, FCC'nin pandemi sırasında uzaktan öğrenmeyi desteklemek için E-Rate program fonları açmak için dilekçeler hakkında yorum isteyeceğini duyurdu. Bu, programda daha önemli değişikliklerin ilk adımı.

Rosenworcel Pazartesi günü yaptığı açıklamada, "E-Rate fonunu güncellemek için çalışmaya ihtiyacımız var, böylece tüm öğrencilerimiz kim olurlarsa olsunlar veya nerede yaşarlarsa yaşasınlar sanal sınıflara bağlanabilirler" dedi. "Çocuklar park alanlarında ödev yapmak zorunda kalmamalı çünkü internete girebilecekleri tek yer burası. Daha iyisini yapabiliriz. ”