KİMDİR
Giriş Tarihi : 27-03-2022 19:35

Dila Tarkan kimdir?

Dila Tarkan kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Dila Tarkan kimdir?

Dila Tarkan kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Dila Tarkan, 1991 yılında  İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sima adında bir kardeşi vardır. Babası Ahmet Can Tarkan, 1992 yılında kurulan MaxMara markasının kurucusu, Dilasima Grubun sahibidir. Ailesi birçok İtalyan giyim markalarını Türkiye’ye getiren butik mağaza perakendecilik işiyle uğraşmaktadır. Aslen İstanbullu olan Tarkan ailesi, baba tarafından Trabzonlu, anne tarafından ise İspanyol ve İranlı’dır.


Dila Tarkan, 15 yaşında ailesiyle Kanada,Vancouver’a taşınmıştır. Lise eğitimini Vancouver’da tamamladıktan sonra Londra’ya üniversite eğitimi için taşınmıştır. London College of Fashion‘da 1 yıl eğitim alan Tarkan, eğitimini Paris’te Parsons New School of Design‘da tamamlamıştır.

Bir süre babasının kurmuş olduğu Dilasima Group’ta çalışan Tarkan, uzun süre moda sektöründe yer almıştır. Son zamanlarda ise Influencer olarak sosyal medyada aktif olarak marka işbirliklerine imza atıp, Youtube’da kanalıyla ilgilenmektedir.

İngilizce, İtalyanca ve Fransızca bilen Tarkan, en büyük hayalinin oyunculuk ve modellik olduğunu söylemektedir. Birçok markayla çalışan Tarkan, büyük markalar için modellik yapmıştır.


Gezmeyi çok seven Tarkan, genellikle yeni yerler keşfederek, eğlenceli bulduğu aktivitelerde yer almaktadır. Bunları da sosyal medyadan takipçileriyle sık sık paylaşmaktadır. En yakın arkadaş grupları arasında Şeyma Subaşı, Burcu Esmersoy, Mert Vidinli gibi birçok isim yer almaktadır.

Kinem DemirKinem Demir