EKONOMİ
Giriş Tarihi : 06-05-2021 23:43   Güncelleme : 06-05-2021 23:43

Dogecoin nereye kadar yükselecek, Dogecoin çökerse ne olur?

Dogecoin'de son durum nedir, dogecoin çökerse ne olur yada dogecoin nereye kadar yükselir?

Dogecoin nereye kadar yükselecek, Dogecoin çökerse ne olur?

Dogecoin'de son durum nedir, dogecoin çökerse ne olur yada dogecoin nereye kadar yükselir? İşte kafaları karıştıran o soru ve cevaplar...

Dünya kilitlendi, Elon Musk'ın SNL yayınında Dogecoin hakkında açıklama yapıp yapmayacağını konuşuyor. Dogecoin aldı başını gidiyor. Önlenemez yükseliş ise akıllara "nereye kadar?" sorusunu getiriyor. Milyonlarca DOGE yatırımcısı Musk'ın tweetlerine ve yapacağı açıklamalara odaklanmış biçimde bekleyiş sürüyor. Son bir haftalık tabloya bakıldığında önemli bir artışla tüm coinleri geride bırakmayı başaran Dogecoin performansı ve yeni milyarderler ortaya çıkartması konuşulmaya devam ediyor. Piyasa değeri bir anda 90 Milyar Dolar seviyelerine erişen Dogecoin arttıkça artıyor. Diğer taraftan pek çok isim ise uyarıları art arda sıralıyor. Dünya devi şirketleri değer bakımından geride bırakmaya başlayan Dogecoin için uyarılarda 1 Dolar'da kalacak, çökecek, balon gibi yatırımcıyı kızdıran cümleler sarf ediliyor. Ancak diğer taraftan yaşanan gerçek ise sürekli bir yükseliş trendinde olması. Dogecoin oldukça güçlü biçimde yükselişini devam ettiriyor. Yükseliş sürerken pek çok dünya devi platform üzerinde işlemler açılıyor ve alım satım hızlanıyor. Son olarak Dünyaca ünlü sosyal trading şirketi eToro, Dogecoin’i platformuna ekleme kararı alarak işlemlerin başladığını kullanıcılarına duyurmuştu. Aynı şekilde Gemini platformu listelemeye geçti.

DOGECOIN DÜŞERSE... Diğer taraftan yaşanan önlenemez yükseliş iştahları kabartıyor. Milyonlarca insan az çok demeden Dogecoin yatırımı yapıyor ve beklemeye başlıyor. Yatırımcı sayısı inanılmaz artmış durumda. Ancak kimse sert bir çöküş durumunda durumun vehametini konuşmak, görmek istemiyor. Zaman zaman terste kalan yatırımcılar bu duruma vakıflar. Ancak uzmanlar olası sert düşüşün sonuçlarına dikkat çekmeye çalışıyor. Bir gün Dogecoin çökerse neler olabilir? Milyonların yatırımları bir anda eriyip gidecek ve paralar pul olabilecek... 

ELON MUSK = DOGECOIN

Dogecoin hikayesi olan bir coin. Şaka olarak kullanıma sunulan, 3 saat gibi kısa bir sürede tasarlanan eğlence veya dalga geçme maksadıyla piyasaya sürüldü. Ama kısa sürede şaka gerçek oldu ve milyonerlerini oluşturmaya başladı. Dünya genelinde milyonlar yatırım yaptı, kar etti, etmeye devam ediyor. Bunun en önemli sebebi ise Elon Musk faktörü. Kısacası "Elon Musk = Dogecoin" demek hiç de yanlış olmayacaktır. 9 Mayıs’ta boy göstereceği Saturday Night Live (SNL) yayını öncesi çevresinden şaka önerileri almaya devam eden Tesla ve SpaceX markalarının babası konumundaki Elon Musk'ı gören herkes aynı şeyi dile getiriyor. Oldukça önemli ve geniş bir izleyiciye ulaşacak yayın esnasında Dogecoin’i gündeme getirmesi isteniyor. Bu durum Türk takipçileri içinde geçerli.Türk coin yatırımcıları Elon Musk'ı sonsuz destekliyor. Sebebi ise Dogecoin çıkacak, herkes kazanacak! Musk’ın SNL yayınında Dogecoin ile ilgili bir açıklama yapacak mı her ne kadar bilinmesede, yatırımcılar şimdiden açıklama yapacakmışcasına satın alma ve yükselme riskini göz önünde bulunduruyor.  

MARK CUBAN: "DOGE 1 DOLAR OLACAK"

NBA takımları arasında yer alan Dallas Mavericks'in sahibi, ABD'li ünülü dolar milyarderi iş adamı Mark Cuban'da sık sık Dogecoin hakkında değerlendirmeler yapan isimlerden biri. Cuban son açıklamasında, Dogecoin'in uzun vadede 1 Dolar seviyelerine yerleşeceği görüşünde. Dogecoin, bir para birimi olarak faydalı hale geliyor. Biliyorsunuz şu an bir Mavs mağazasına gidebilir ve harcanabileceğinin altını çizen Cuban, paylaşımında, "Dogecoin 1 dolar olabilir ve onun bir şekilde stablecoin benzeri bir şey olacağını düşünüyorum. Sürekli kullanabileceğiniz ve sabit kalan bir şey. Bir süreliğine 60, 70 veya 80 sent civarında yer alabilir. Ancak uzun vadede 1 dolar olacağını düşünüyorum. Bu benim kişisel tahminim, yalnızca bir tahmin." ifadelerini kullandı.