EKONOMİ
Giriş Tarihi : 06-09-2021 17:04   Güncelleme : 06-09-2021 17:04

DSİ kura çekimi sonuçları açıklandı mı?

DSİ kura çekimi kazananları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

DSİ kura çekimi sonuçları açıklandı mı?

DSİ kura çekimi kazananları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Sınav öncesi sınava katılacakların tespitine yönelik noter huzurundaki kura çekimi; açık iş sayısının dört (4) katı asil ve aynı sayıda yedek olacak şekilde 06.09.2021 tarihinde saat 10:00'da Bölge Müdürlüklerinde yapılacak. Kurada belirlenen adaylar daha sonra Bölge Müdürlükleri internet sitesinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Henüz kazananların listesi açıklanmadı.

Kura çekimi belirtilen başvuru pozisyonuna göre yapılacaktır. Bu itibarla çekilişin geç saatlere kadar sürebileceği göz önünde bulundurularak çekiliş programının başında bulunmayan adayların bu hususu dikkate almaları gerekmektedir.

Yazılı, Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi ilgili Bölge Müdürlüğü internet sitesinden duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi dört(4) aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evrak ile Yazılı, Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.