NEDİR
Giriş Tarihi : 30-04-2021 16:52   Güncelleme : 30-04-2021 16:52

Ezel isminin anlamı nedir?

Ezel isminin TDK'da anlamı nedir, kökeni nedir, kurandaki anlamı ne?

Ezel isminin anlamı nedir?

Ezel isminin TDK'da anlamı nedir, kökeni nedir, kurandaki anlamı ne?

Ezel İsminin Anlamı Nedir?

Hem kız hem de erkek bebeklerde kullanılabilen Ezel ismi oldukça fonetik ve hoş olmasıyla da tercih edilmektedir. Ezel isminin anlamı ise zaman için kullanılan ve başlangıcı olmayan anlamındadır. Ezel isminin kelime anlamı zaman açısından öncesiz olarak bilinmektedir. Taşıdığı güzel mana nedeniyle de sık tercih edilen isimler arasında yer almaya devam etmektedir.

Ezel ismini taşıyanlara bakıldığında dürüst ve hoşgörülü oldukları bilinmektedir. Ayrıca Ezel ismine sahip kişilerin genellikle iyiliksever, sempatik, sevecen, sosyal ve objektif kişilerdir. Güzel karakter özelliklerine sahip isimlerden biri olan Ezel ismini taşıyanların özgürlüklerine düşkün olduğu da bilinmektedir.

Ezel İsmi Kuran'da Geçiyor mu?

Ezel ismini bebeklerine isim olarak vermek isteyenlerin ayrıca merak ettikleri bir diğer konu da Kur'an-ı Kerimde yer alıp almadığı hakkındadır. Ezel ismi için sıkça sorulan bir soruda caiz olup olmadığıdır. Ezel kelimesi Arapça kökenlidir fakat Kur'an-ı Kerimde yer almamaktadır. Fakat bu durum onun güzel bir mana taşımasını engellemez.

Birçok İslami açıdan güzel ve manalı isim Kuran-ı kerimde geçmeyebilir. Ezel simi kutsal kitabımızda yer almaz fakat konulması caizdir. Kötü bir mana taşımaması dolayısıyla ismin konulmasında ve kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Ezel ismini tercih ederek hem popüler hem de manalı bir isim seçmiş olunmaktadır.