TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 25-03-2021 23:55   Güncelleme : 25-03-2021 23:55

Final Fantasy VIII artık iOS ve Android'de

PlayStation klasik Final Fantasy 8 artık iOS'ta - hem iPhone hem de iPad için - ve ayrıca Android akıllı telefonlar ve tabletler için.

Final Fantasy VIII artık iOS ve Android'de

Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece birkaç on yıl sonra akıllı telefonlara yöneldi.

Bugün Square Enix, hem iOS hem de Android'de klasik rol yapma oyununu piyasaya sürdü; şu anda 16,99 ABD doları mevcut, ancak bu fiyat 5 Nisan’dan itibaren 20,99 ABD dolarına yükselecek. Final Fantasy VIII ilk olarak 1999'da orijinal PlayStation'da piyasaya sürüldü, ancak bu sürüm 2019'da Xbox One, PS4 ve Switch gibi konsolları vuran daha yeni bir remaster. Oyun Steam'de de mevcut. İyileştirilmiş görsellere ek olarak, remaster, savaşı ve dünyayı keşfetmeyi hızlandırma seçeneği gibi bazı yaşam kalitesinde ince ayarlar içeriyor.

"'Sevgiye' odaklanmaya karar verdik"

Final Fantasy VII, serinin nostaljisinin çoğunu - ve büyük bütçeli yeniden yapımları - toplama eğilimindeyken, VIII, Final Fantasy'nin daha yetişkinlere yönelik hikaye anlatımına doğru genişlediğini gören serinin dikkate değer bir girişi. Hâlâ savaşlar, canavarlar ve sihirle doluydu, ancak deneyimin özü filizlenen bir romantizmdi.

"Final Fantasy serisi her zaman dramaya ve Final Fantasy VII'ye geniş bir yelpazeden vurgu yaptı. bakış açısıyla, 'kahramanların büyük bir kötülük gücüyle yüzleştiği' bir hikayeyi tasvir etme zirvesine ulaştığımıza inanıyorum, ”dedi yönetmen Yoshinori Kitase, The Verge'e 2019'da.

" Diğer taraftan, dizi gelişti. Final Fantasy IV'ten bu yana, karakterlerin duygularına odaklanan anlatılar içermeye başladığı için daha ayrıntılı bir seviyede. CG teknolojisinin karakterlerin duygularını daha hassas bir şekilde ifade etmesine olanak tanıyan ilerlemesiyle, temamız olarak insanlığın iç yönünü daha derinlemesine inceleyen "aşk" a odaklanmaya karar verdik. "