GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2022 05:41   Güncelleme : 02-10-2022 05:41

FUTBOLUN ŞÖHRETLERİ ÜSKÜDAR’DA BULUŞTU

Üsküdar Belediyesi olarak çok özel bir etkinliğe  ev sahipliği yaptık. Türk futboluna adını altın harflerle yazdırmış isimler ve spor dünyasının tanınmış isimleri, Beylerbeyi Stadı’nda amatör spor kulüplerine dağıtılacak malzemeler öncesi “Şöhretler Karması”

FUTBOLUN ŞÖHRETLERİ ÜSKÜDAR’DA BULUŞTU

Üsküdar Belediyesi olarak çok özel bir etkinliğe  ev sahipliği yaptık. Türk futboluna adını altın harflerle yazdırmış isimler ve spor dünyasının tanınmış isimleri, Beylerbeyi Stadı’nda amatör spor kulüplerine dağıtılacak malzemeler öncesi “Şöhretler Karması” müsabakasında buluştu.

 Türkiye’nin efsane milli kalecilerinden Rüştü Reçber, oynadığı döneme damgasını vuran ünlü futbolcular ile spor camiasının sevilen isimleri İbrahim Toraman, Abdullah Ercan, Hami mandıralı, Can Arat, Giray Bulak, Güvenç Kurtar, Cenk İşler, Ender Alkan, Yattara, Şenol Yavaş, Evren Turhan, Orhan Çıkrıkçı, Orhan Kaynak ve Gökhan Dinç amatör kulüpler için sahaya çıktı.. Yaklaşık bir saat süren özel karşılaşmada takımlar “mavi” ve “beyaz” olarak ikiye ayrıldı. Maç boyunca Hami Mandralı, Yattara, İbrahim Toraman ve Rüştü Reçber gibi Türk futbolunun önemli isimleri profesyonel futbol yaşamlarındaki günlerini aratmadılar. 7-5 mavi takımın üstünlüğü ile biten karşılaşmayı tribünlerden izleyen amatör kulüp sporcuları ve seyirciler hayli keyifli anlar yaşadılar.

Başkan Hilmi Türkmen’in de katılımıyla malzeme dağıtım töreni düzenlenen “Şöhretler Karması” müsabakasının ardından gerçekleşti.

Müsabaka sonrası konuşan başkanımız, “Bugün burada adeta şampiyonlar Ligi var. Üsküdar’daki yerel amatör kulüplere malzeme dağıtım programı öncesi şöhretler şöyle bir terlerini atsınlar ama maşallah hepsinin formu yerinde. Hepsine teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar bizleri yalnız bırakmadılar. Kulüplerimize yardım programında, Türk futboluna karakterleri ve beyefendilikleriyle örnek olmuş, sportif başarılarıyla muazzam bir başarı göstermiş dostlarımızla beraberiz.” dedi.

Medektif

AdminAdmin