TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 15:49   Güncelleme : 31-03-2021 15:49

Game of Thrones, yeni bir prequel oyunuyla Broadway'e gidiyor

George R.R. Martin’in popüler Game of Thrones serisi, 2023’te piyasaya sürülecek yeni oyun setiyle Broadway’e gidiyor. Film, 16 yıl önceki kitap ve filmlerin ön filmi olarak hizmet verecek.

Game of Thrones, yeni bir prequel oyunuyla Broadway'e gidiyor

Game of Thrones, Shakespear'e yakın entrika ve tiyatro draması seviyeleriyle sık sık anılıyor. Dolayısıyla, serinin bir sonraki adımının sahneye çıkması pek de şaşırtıcı değil: The Hollywood Reporter'ın yeni bir raporuna göre, George RR Martin'in popüler fantastik serisine dayanan yeni bir Broadway şovu şu anda yapım aşamasında.

Hedef, Game of Thrones oyununu 2023'ten başlayarak New York City, Londra'nın West End ve Avustralya'daki prodüksiyon planlarıyla sahnelemek. Dominic Cooke, yapımcı olarak Simon Painter ve Tim Lawson ile yönetmenlik yapacak.

2023'te geliyor

Oyunun, Martin'in Buz Şarkısı ve Ateş kitap serisindeki (ve HBO'nun gişe rekorları kıran TV'si Game of Thrones) olaylarından 16 yıl önce Harrenhal'daki The Great Tourney'de bir ön film olduğu söyleniyor. seri uyarlama). Taraftarlar, bu turnuvayı kitapların ve şovun öncesindeki önemli olayların başlangıcı olarak tanıyacaklar, bu da (hafif spoiler) sonunda Robert Baratheon’un isyanına ve Targaryen hanedanının devrilmesine yol açacak.

HBO prodüksiyona dahil olmasa da (en azından şimdilik), henüz isimlendirilmemiş oyun, hayranlara Ned Stark, Jaime Lannister, Robert Baratheon gibi popüler karakterleri tekrar ziyaret etme şansı verecektir. Oberyn Martell, Barristan Selmy, Arthur Dayne ve Prens Rhaegar Targaryen.

Martin THR'ye yaptığı açıklamada, "Savaşın tohumları genellikle barış zamanlarında ekilir" dedi. “Westeros'ta çok az kişi, False Bahar Yılı'nda, krallığın en iyi şövalyelerinin büyük bir turnuvada yarışmasını izlemek için hem doğmuş hem de küçükler Harrenhal'da bir araya geldiklerinde katliamın geleceğini biliyordu. Bu, HBO'nun Game of Thrones sırasında ve romanlarımda A Song of Ice and Fire'da sıkça bahsedilen bir turnuva ... ve şimdi, sonunda tüm hikayeyi ... sahnede anlatabiliriz. "

Martin’in dizisi, sayfadan ekrana geçiş yapan ilk büyük fantastik hikaye olmayacaktı. En bariz örnek, yazar J.K.'nin hikayesiyle popüler kitap serisinin devamı niteliğindeki iki bölümlük Potter oyunu Harry Potter ve Lanetli Çocuk'tur. Serinin olaylarını devam ettiren Rowling. 2016'da Londra'da açılan bu oyun, o zamandan beri New York'taki Broadway ve Melbourne'daki prodüksiyonlarla genişledi ve 2022 için Toronto'da planlanan bir koşuyla büyüdü. Cursed Child, 2018'de altı Tony Ödülü kazanan kritik ve ticari bir başarı oldu. (En İyi Oyun dahil) ve rekor düzeyde gelir elde etmek - hikayenin hayranları tarafından biraz ılık bir şekilde karşılanmasına rağmen.