GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2022 16:20

Genç kızın karnından çıkan şey doktorları şok etti!

Karın ağrısı ve sindirim sistemi şikayetleriyle hastaneye başvuran 20 yaşındaki kızın karnından çıkan şey doktorları şaşkına uğrattı. İşte detaylar...

Genç kızın karnından çıkan şey doktorları şok etti!

Karın ağrısı ve sindirim sistemi şikayetleriyle hastaneye başvuran 20 yaşındaki kızın karnından çıkan şey doktorları şaşkına uğrattı. İşte detaylar...

Sivas'ta yaşayan 20 yaşındaki Esma Hatun Öcalan karın ağrısı, mide bulantısı ve sindirim sistemi şikayetleriyle hastaneye başvurdu. Genç kızın karnında küçük bir kitle olduğu tespit edildi ancak Öcalan, tedavisini ihmal etti. Geçen süre içerisinde kitle büyüyerek karpuz büyüklüğüne ulaştı. Şikayetleri artan genç kız kitleyi aldırmak için çeşitli hastanelere başvurdu. Ancak hiç bir hastane operasyona cesaret edemedi.

KİTLE, 2 SAATLİK OPERASYONLA ÇIKARILDI
Öcalan çare ararken özel bir hastaneye başvurdu. Burada yapılan tetkikler sonucunda kitlenin kapalı operasyon ile alınabileceği belirtildi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Kandemir ve Gültekin Koçun, yaklaşık 2 saat süren başarılı operasyonla kitleyi çıkarmayı başardı. 20 santimetre büyüklüğünde ve 4-5 kilo ağırlığındaki kitle doktorların bile şaşkınlık yaşamasına neden oldu.

"AÇIK AMELİYET OLSAYDI ÇOCUK SAHİBİ OLAMAYABİLİRDİ"
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Kandemir, hastanın açık ameliyat olması halinde ileride çocuk sahibi olamama ihtimalinin bulunduğunu belirterek bu nedenle zor olsada kapalı ameliyatı tercih ettiklerini belirtip, "Hastamız bize karın ağrısı şikayetiyle geldi. Hastaya durumları anlattık oda bize güvendi. Kapalı ameliyat yapabileceğimizi söyledik ve başarılı bir şekilde ameliyatını gerçekleştirdik. Hasta açık ameliyat olmadığı için bu durumdan çok mutlu oldu. Ameliyatını dün yaptık kısa bir sürede şifasına kavuşarak bugün taburcu oluyor. Hastamız 20 yaşında genç bir bayan, ilerde çocuk sahibi olmak isteyecek. Kapalı ameliyatın daha çok avantajları var. Açık ameliyat olsaydı ilerde belki çocuk sahibi olamayabilirdi. İçeride yapışıklıklar oluyor bunlardan dolayı açık ameliyat riskli. Kapalı ameliyat daha avantajlı, hasta 1 günde iyileşip gidebiliyor" dedi.

Şeyda YamanŞeyda Yaman