TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 26-03-2021 00:06   Güncelleme : 26-03-2021 00:06

Ghost of Tsushima, John Wick'in yönetmeninden bir film uyarlaması alıyor

Sony ve Sucker Punch’ın PlayStation 4 hiti Ghost of Tsushima, yönetmen John Wick yönetmeni Chad Stahelski ile bir filme uyarlanıyor. Bir filme uyarlanacak Sony’nin en yeni video oyunu serisidir.

Ghost of Tsushima, John Wick'in yönetmeninden bir film uyarlaması alıyor

Deadline'ın ilk Perşembe günü bildirdiğine göre, Sony ve Sucker Punch’ın PlayStation 4 hiti Ghost of Tsushima, yönetmen John Wick yönetmeni Chad Stahelski ile bir filme uyarlanıyor. Sony, kısa bir süre sonra bir blogda filmin gelişimini doğruladı.

Samuray savaşçısı Jin Sakai'nin Tsushima adasını korumak için dev bir Moğol ordusuyla savaşırken oynadığı oyun, büyük ölçüde bu tür klasik samuray filmlerinden esinlenmiştir. Akira Kurosawa'dan, bu yüzden beyaz perdeye doğal olarak uygun görünüyor.

"Jin'in hikayesine dair vizyonlarını beyaz perdeye taşımak için Chad ve 87Eleven Entertainment ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz" dedi. PlayStation Productions başkanı Asad Qizilbash, Deadline'a yaptığı açıklamada. "Oyunlarımıza tutkuyla bağlı, hayranlarımızı ve yeni izleyicileri heyecanlandıracak zengin uyarlamalar oluşturabilmemizi sağlayan Chad gibi yaratıcı ortaklarla çalışmayı seviyoruz."

"Sony Pictures ile iş ortaklığı yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Sucker Punch'ın oyun direktörü Nate Fox, PlayStation blogunda yaptığı açıklamada, bunu gerçekleştirmek için ”dedi. "Ve Jin, filmin yönetmeniyle çok emin ellerde. Chad Stahelski, John Wick ile özel bir şey yarattı. Olabilecekler konusundaki vizyonu, yılların deneyimiyle desteklendi ve şimdiye kadar yaratılmış en iyi aksiyon sahnelerinden bazılarını yaratmak için birleştirildi. Jin'in katana savaşının keskin gerilimini canlandırabilecek biri varsa, o da Chad Stahelski'dir. " Fox ayrıca, Ghost of Tsushima oyununun geçtiğimiz Temmuz ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 6,5 ​​milyon kopya sattığını doğruladı.

Ghost of Tsushima, Sony’nin bir filme uyarlanan en son oyun franchise'ı. Tom Holland, 11 Şubat 2022'de vizyona girecek olan Indiana Jones benzeri Uncharted serisinin film uyarlamasında Nathan Drake olarak başrolde. Sony'nin Metal Gear Solid'in yakında çıkacak olan büyük ekran çekiminde Oscar Isaac'i Solid Snake olarak oynayacak.

Sony ayrıca The Last of Us for HBO'nun bir TV uyarlaması üzerinde çalışıyor. Bu filmde The Mandalorian'dan Pedro Pascal'ı Joel rolünde ve Bella Ramsey, Game of Thrones'daki Lyanna Mormont rolüyle Ellie'yi canlandıracak.

İlgili

Ghost of Tsushima, klasik samuray filmlerini onurlandırmayı amaçlayan temelli bir açık dünya oyunudur

Ghost of Tsushima, tanıdık bir açıklığın altında gömülü güzel bir samuray hikayesidir -dünya oyunu