MAGAZİN
Giriş Tarihi : 03-05-2022 23:40

Gönül Yazar'dan acı haber!

Gönül Yazar sol gözünü kaybetti.

Gönül Yazar'dan acı haber!

Gönül Yazar sol gözünü kaybetti.

Türk Sanat Müziği'nin ve Türk sinemasının usta ismi, 1979 yılında yayınladığı albümünün adı olan 'Taş Bebek' lakabıyla anılan Gönül Yazar, evinde halının kayması sonucu geçirdiği kaza nedeniyle yaklaşık 1.5 yıl boyunca sol gözünde ciddi sorunlar yaşadı. İki kez ameliyat olan sanatçıdan son durumu hakkında açıklama geldi. 

"GÖZÜNÜ DUVARIN SİVRİ KISMINA ÇARPTI"

Geçtiğimiz günlerde '2. Sayfa' programına katılan ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, "Gönül Yazar gözleri ile ilgili çok büyük sorunlar yaşadı. Gönül abla, gece 03:00’de yataktan kalkmış ve halı kayınca duvarın sivri kısmına gözünü çarpmış. Gözleri resmen patlıcan moru oldu. Morluk 16 gün sonra geçti ama bulanıklık başladı. 1.5 sene bulanıklık geçer diye bekledi, hastaneye gitmedi ama rahatsızlığı geçmedi. Sol gözü görmüyordu, sağ gözünde de bulanıklık başlayınca, özel bir hastaneye gitti ve iki ayrı ameliyat oldu" dedi.

"ÜÇ TANE LENS TAKILDI"

Başarılı bir operasyon geçiren 85 yaşındaki sanatçının son durumunu paylaşan Akay, "Ameliyatta bir öne, bir arkaya bir de ortaya olmak üzere gözlerine üç tane tane lens taktılar. Çok pahalı bir ameliyat oldu. 'Eğer gözlerimi kurtarmasalardı ölsem daha iyi' diyerek ağladığında ben de çok duygulandım. Ama çok şükür şimdi çok iyi. Telefonla konuştum ve 'Gözlerim pırlanta gibi oldu' diyor. Evinde Boğaz'a karşı bir teras var ve 'Oradan baktığımda Çamlıca Camii’nin minaresine biri çıksa görürüm' diyor” ifadelerini kullandı.

KABURGALARI KIRILMIŞTI!

Temmuz 2021'de Gönül Yazar'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, usta sanatçının evinde geçirdiği kaza sonucu kaburgalarını kırdığı ve hastanede tedavi gördüğü açıklanmıştı: Sevgili dostlarımız; Gönül Hanım ölümcül bir ev kazası geçirdi ve kaburgaları kırıldığından dolayı hastanedeydik. İyileşmeye çalıştığı bu süreçte birisi 'Herkese yazıyorsun, bana neden cevap vermiyorsun?' diyerek sitemde bulundu. Ben yakınıyım ve şu anda yanındayım. Onun bu mesajlara cevap verecek hali olmadığı için yazılarınızı ben cevaplıyorum. Bayram mesajını bile şahıslara değil, herkesi kapsayacak şekilde yazdık. Gönül Hanım sitem sevmez, kendi de sitem yapmaz. Onun isteği üzerine bu yazıyı paylaşıyorum.

Kinem DemirKinem Demir