TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 26-03-2021 00:11   Güncelleme : 26-03-2021 00:11

Google, Asistan'ın "her şeyi kaydetmesi ve bulması" için bir yükseltme olan Memory'yi test ediyor

Google'ın, bir yapılacaklar listesi, bir not uygulaması, Pocket benzeri bir okuma listesi ve Pinterest tarzı koleksiyon panosunu gelecekte depolamak ve bulmak için tek bir yerde birleştiren Memory adlı yeni bir Asistan özelliği üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Google, Asistan'ın

Google'ın, bir yapılacaklar listesi, bir not uygulaması, Cep benzeri bir okuma listesi ve Pinterest tarzı koleksiyon panosunun bir kombinasyonu olan Bellek adlı yeni bir Asistan özelliği üzerinde çalıştığı ve entegre tek bir kapsamlı dijital dolapta çalıştığı bildiriliyor. daha geniş Google Asistan uygulaması. 9to5Google ilk olarak şu anda Google çalışanları için "test sürümü" testinde olan özelliği ortaya çıkardı.

9to5Google'a göre Memory, "makaleler, kitaplar, kişiler, etkinlikler, uçuşlar, oteller, resimler, filmler, müzik, notlar, fotoğraflar, yerler, oynatma listeleri, ürünler, yemek tarifleri, hatırlatıcılar, restoranlar, ekran görüntüleri, gönderiler, TV şovları, videolar ve web siteleri. "

Asistan, bilgileri kaydetmek için zaten bir Hafıza özelliğine sahipken (bir bisiklet kilidi kombinasyonu veya favori bir pasta aroması gibi), Hafızanın yeni yinelemesi, " Ondan önce gelen ve Asistan'ın günlük anlık görüntü görünümü ile birlikte ana menü çubuğunda en iyi faturalandırma verilecek "Koleksiyonlar" özelliği.

Her şeyi kaydedin ve bulun

Buradaki fikir, bağlantılar veya ekran görüntüleri, nesnelerin resimleri veya el yazısı notlar veya dijital yapılacaklar listeleri veya hatırlatıcılar dahil olmak üzere neredeyse her şeyi kaydedebileceğinizdir. Bellek daha sonra kaydettiğiniz her şeyi aramanıza, sıralamanıza ve yeniden ziyaret etmenize olanak tanır.

Kaydettiğiniz şeye bağlı olarak, Bellek aynı zamanda bağlamsal bilgileri de içerecektir: Örneğin bir yemek tarifi kaydettiğinizde pişirme süresini gösterecektir. İzlemek istediğiniz bir filmi kaydedin, fragmana bir bağlantı içerecektir. Ve elbette, kaydettiğiniz Google tabanlı öğeler (Google Dokümanlar veya yüklenen Drive dosyaları gibi) özelleştirilmiş önizleme kartları alacaktır.

Bir şeyleri Belleğe depolamak için, kullanıcılar bir Google Asistan komutu veya yeni eklenen bir ana ekran kısayolu kullanabilirler. Belleğe eklendikten sonra, kaydedilen öğeler etiketlenebilir ("Önemli" veya "Daha Sonra Oku" gibi kategorilerle) ve belirli bir öğeyi bulmak için sıralanabilir veya aranabilir.

Bellek hâlâ test ediliyor ve Google, ne zaman - ya da olsa - halka açık bir çıkış yapacağına dair herhangi bir plan açıklamadı. Bir Google sözcüsü The Verge'e yaptığı açıklamada şu yorumu yaptı: "Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli olarak yeni yollar deniyor ve deniyoruz, ancak şu anda paylaşabileceğimiz başka ayrıntı yok."