TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 12-03-2021 20:01   Güncelleme : 12-03-2021 20:01

Google Haritalar yakında düzeltmek için bir harita üzerine çizim yapmanıza izin verecek

Google, Google Haritalar ile eksik yolları eklemeyi ve diğer harita düzeltmelerini daha kolay hale getirecek. Yeni düzenleyici, kullanıcıların yolları görsel olarak düzeltmelerine olanak tanır. Başka bir yeni özellik, bir konumun son resimlerini bulmayı kolaylaştırır.

Google Haritalar yakında düzeltmek için bir harita üzerine çizim yapmanıza izin verecek

Google Haritalar'da bulunmayan bir yol sizi hayal kırıklığına uğrattıysa, şirket artık onu eklemeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Google, kullanıcıların eksik yolları eklemesine ve yanlış olanları yeniden hizalamasına, yeniden adlandırmasına veya silmesine olanak tanımak için harita düzenleme deneyimini güncelleyecektir. Deneyime "çizim" adını verir, ancak Microsoft Paint'teki çizgi aracını kullanmaya daha yakındır. Bir blog gönderisine göre, güncellenmiş aracın "önümüzdeki aylarda 80'den fazla ülkede kullanıma sunulması" gerekiyor.

Şu anda, eksik bir yol eklemeye çalışırsanız, yalnızca nerede bu bilgiyi Google'a göndermek için yol olmalı ve yolun adını yazmalıdır. Yeni araç, yalnızca eksik yolları eklemeyi değil, aynı zamanda bir yolun adını veya yönünü düzeltme gibi düzeltmeler yapmayı da kolaylaştırmalıdır (örneğin, yol tek yönlüse ancak Google Haritalar öyle olmadığını söylüyorsa).

Yeni harita düzenleyici, kullanıcıların eksik yolları görsel olarak eklemelerine olanak tanır. GIF: Google Mevcut düzeltme ekranı daha ilkel.

Elbette Google, doğru olduklarından emin olmak için düzeltmelerinizi incelemeye devam edecek. Yeni araçla bir değişiklik gönderdikten sonra, Google'ın örneğin bir bisiklet yolunun yol olarak işaretlenmesini veya birisinin insanlara zarar vermek amacıyla bir yol yapmasını istemediği konusunda uyarıda bulunduğu bir ekran göreceksiniz. Bu ekranda ayrıca, şirketin gönderiminizi incelemesinin yaklaşık yedi gün süreceği belirtiliyor.

Google Haritalar ayrıca, bir yerle ilgili küçük ayrıntıları paylaşmanıza olanak tanıyan "fotoğraf güncellemeleri" adlı bir özelliğe sahip olacak tam bir inceleme bırakmak zorunda kalmadan. Uygulamada, bir konumun resimlerini ekleyebilecek ve başkalarının gönderdiği metin parçacıklarıyla en son fotoğrafları görebileceksiniz.