TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 16:00   Güncelleme : 31-03-2021 16:00

Google'ın Area 120 inkübatörü, Android için güçlü bir AI belge tarayıcısı yayınladı

Google'ın yalnızca AI destekli bir belge tarayıcısı olan yeni uygulaması Stack, deneysel uygulama laboratuvarı Area 120'den çıktı. Salı günü yayınlandı.

Google'ın Area 120 inkübatörü, Android için güçlü bir AI belge tarayıcısı yayınladı

Deneysel projeler için dahili bir kuluçka programı olan Google'ın Area 120, bugün arama devinin belge analizi için güçlü DocAI kurumsal aracının altında yatan teknolojiyi ödünç alan Stack adlı yeni bir uygulama yayınlıyor. Sonuç, Google'ın, belgeleri başlık yığınlarına otomatik olarak kategorize ederek ve yalnızca başlık değil, belgelerin içeriğinde tam metin araması sağlayarak ortalama mobil tarayıcınıza göre büyük ölçüde geliştirdiğini söylediği Android için bir tüketici belge tarayıcı uygulamasıdır.

"Birkaç yıl önce eğitim girişimim Socratic satın alındığında Google'a katıldım. Socratic olarak, lise öğrencileri için öğrenimi kolaylaştırmak için Google'ın bilgisayar vizyonunu ve dil anlayışını kullandık. Stack'in lideri Christopher Pedregal, yaptığı açıklamada, belgeleri organize etmeyi kolaylaştırmak için aynı teknolojileri uygulayıp uygulamayacağımızı merak ettim, ”dedi.

Stack, taranan belgelerin tam metninde arama yapmanıza olanak tanır

Edinme işleminin ardından Pedregal ve meslektaşı Matthew Cowan, DocAI ve onun yapay zeka teknolojisini kullanabilecek bir uygulama buldukları Google'ın Area 120'ye katıldı. makbuzları, faturaları ve diğer önemli belgeleri tarama sürecini iyileştirin. Uygulama, Google'ın biyometrik kimlik doğrulamasını Android'de kullanır, böylece yazılımın kilidini açmak için hassas dokümanları yüz veya parmak izi taramasının ardında güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca, son tarihleri ​​ve diğer önemli bilgileri doldurabilmeniz için taranan faturalar için otomatik olarak alanlar oluşturur.

Uygulama, Google'ın pek çok deneysel (ve hatta bazen o kadar da deneysel olmayan) çabaları gibi, herhangi bir somut iş modeli eklenmiş veya kesin bir yol haritasıyla değil, yakaladığı umutlarla piyasaya sürülüyor . Pedregal, Stack için "ilk günler" olduğunu vurguluyor, bu da uygulamanın "yine de işleri yanlış yapabileceği" anlamına geliyor. Bu, aynı zamanda, bir anda, Google Mezarlığa gönderilebileceği anlamına gelir - ancak, muhtemelen, gelecekte bir noktada olursa, belgelerinizi dışa aktarma seçeneğiyle birlikte.

Bununla birlikte, normal bir belge tarayıcıya güçlü bir alternatif gibi görünüyor ve çok az şirket metni anlama ve resimleri tanımada Google'dan daha iyi. Bu nedenle, gerçek dünyadaki makalenizi düzenlemenin daha iyi bir yolunu arıyorsanız, kesinlikle denemeye değer.