TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 12:47   Güncelleme : 31-03-2021 12:47

Google Meet’in ücretsiz "sınırsız" aramaları Haziran ayına kadar devam edecek

Google, Mart ayı sonunda ücretsiz Google Meet kullanıcıları için 60 dakikalık bir arama sınırı getirmeyecektir. Bunun yerine, bunu 30 Haziran'a kadar geri çekti. O zamana kadar, ücretsiz kullanıcılar 24 uzun aramalara ev sahipliği yapabilecek.

Google Meet’in ücretsiz

Şirket bir tweet ile Google'ın Mart ayı sonunda ücretsiz Google Meet kullanıcıları için 60 dakikalık arama sınırı getirmeyeceğini duyurdu. Bunun yerine, şimdi 30 Haziran'da başlayacak. O zamana kadar, hizmetin ücretsiz sürümünü kullanan herkes 24 saate kadar aramaları barındırabilecek ve Google'ın bunu "sınırsız" olarak adlandırdığı.

Bu, Google'ın girişini ikinci kez geri çekişidir. hizmetin geçen Nisan ayında ücretsiz kullanıcılara açılmasından bu yana çağrı limitleri. Başlangıçta 60 dakikalık bir sınır Eylül sonunda yürürlüğe girecekti, ancak bu son tarih daha sonra birçoğumuzun bayramları sevdiklerimizle bizzat kutlayamayacağımız netleştiğinde Mart ayına geri çekildi. .

Haziran 2021'e kadar ücretsiz sürümde sınırsız #GoogleMeet aramalarına (24 saate kadar) devam ediyoruz: Gmail hesapları → https://t.co/fqBTmoNPBW pic.twitter.com/Ax0fmbRvqr

— Google Workspace (@GoogleWorkspace) 30 Mart 2021

Google neden genişlediğini açıkça söylemedi bu sefer son tarihi, ancak dünya çapında devam eden pandemi kısıtlamalarının muhtemelen bununla bir ilgisi var. Sanırım Google'ın Haziran ayından itibaren son tarihini tekrar uzatmak için bir nedeni olmayacağını umduğumu söylediğimde herkes adına konuşuyorum.