TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 25-03-2021 22:39   Güncelleme : 25-03-2021 22:39

Google Stadia yakında Android'de dokunmatik ekran kontrollerine sahip olabilir

Google, Stadia oyun akışı hizmeti için dokunmatik ekran kontrollerini hazırlıyor gibi görünüyor. Android uygulamasında bir Android TV uygulamasındaki ipuçlarının yanı sıra "doğrudan dokunma" için yeni referanslar ortaya çıktı.

Google Stadia yakında Android'de dokunmatik ekran kontrollerine sahip olabilir

Google, Android'de Stadia için dokunmatik ekran kontrollerini test ediyor gibi görünüyor. 9to5Google, Android'deki en son Stadia sürümünü analiz etti ve bir "doğrudan dokunma" özelliğine ilişkin birçok referans buldu. Etkinleştirildikten sonra, doğrudan dokunma, Stadia kullanıcılarının oyunlardaki öğelere dokunmasına, kaydırmasına ve sıkıştırmasına veya Bluetooth veya USB denetleyicisini kullanmaya devam etmesine olanak tanıyacak.

Stadia olsa da hangi oyunların doğrudan dokunmayı destekleyeceği henüz belli değil Şu anda Monopoly gibi oyunlarda kullanıcıların bir dokunmatik modu açmasına izin veren dokunmatik ekran kontrolleri için çok sınırlı desteğe sahiptir. Bu yeni doğrudan dokunma özelliği yalnızca Stadia'nın Android sürümünde keşfedildi, ancak umarım iOS için web sürümüne de ulaşır.

Android TV için bir Stadia uygulaması da yolda olabilir

Google, Stadia için resmi olarak ayrıntılı bir doğrudan temas sağlamadı, bu nedenle dokunmatik kontrollerin nasıl destekleneceğini henüz bilmiyoruz. Microsoft’un xCloud oyun akış hizmeti, 20'den fazla oyunda çeşitli dokunmatik kontroller uygulayarak Xbox oyuncularının oyunların oyun kumandası olmadan keyfini çıkarmasına olanak tanıdı.

Google ayrıca Stadia için Android TV desteğini hazırlıyor gibi görünüyor. 9to5Google, bu en son Stadia uygulama güncellemesinde Android TV'ye açık referanslar olduğunu belirtiyor. Stadia, Chromecast Ultra cihazlarda kullanıma sunuldu, ancak Android TV desteği, Stadia’nın ilk çıkışından bu yana bir yıldan uzun bir süre önce eksikti.