SİYASET
Giriş Tarihi : 05-09-2022 17:47

Hamza Dağ'dan ENAG tepkisi: Merdiven altı bilim!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, ENAG'a (Enflasyon Araştırma Grubu) tepki gösterdi. İşte detaylar...

Hamza Dağ'dan ENAG tepkisi: Merdiven altı bilim!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, ENAG'a (Enflasyon Araştırma Grubu) tepki gösterdi. İşte detaylar...

 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Dağ, saha araştırmalarına dayanmayan sözde bilimsel verilerle ENAG'ın Eurostat standartlarıyla uyumlu çalışmalar yapan TÜİK'i itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını söyledi.

İşte Dağ'ın o açıklamaları; Köklü devlet kurumumuz TÜİK ve Eurostat standartlarıyla uyumlu çalışmaları, muhalefet ve iliştirilmiş ekonomistlerce itibarsızlaştırılmaya çalışılmakta, bunun yerine "ENAG" isimli sözde bilimsel oluşumun saha araştırmalarına dayanmayan verileri pazarlanmaya çalışılmaktadır.
TÜİK'in uluslararası ölçütlerle hazırlayıp sunduğu ve tüm dünya tarafından temel alınan veriler yok sayılmakta, bunun yerine metodolojisi "her ay TÜİK enflasyonunu 2 ile çarpıp üstüne biraz eklemek" olan bu kurum, alternatif olarak kitlelere sunulmaya çalışılmaktadır. ENAG (Enflasyon Araştırma Grubu) adlı oluşumun başında, CHP'nin gayrı resmî TV kanalı Halk TV'de boy gösteren, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, oldukça objektif (!) bir isim bulunmaktadır.


TÜİK'in yaklaşık 4 bin çalışanı varken, ENAG sadece 7 kişiden oluşmaktadır. İlgili oluşum, her ay manidar bir zamanlamayla TÜİK ile aynı günde yayınladığı, birkaç excel tablosundan oluşan son derece bilimsel raporlarına, metodolojisinin “kişisel görüşlere” dayandığını ve “doğru olduğunun garanti edilemeyeceği” notunu peşinen düşmektedir.

 

Tıpkı fonlanan masa başı anket firmaları gibi merdiven altı bilim yapan bu ciddiyetsiz oluşum hiçbir şeffaflık barındırmamakta, muhalefetin duymak istediği rakamları vermeyi bilim saymaktadır.

Bu gibi paravan kuruluşları kurup bu kuruluşlar üzerinden milletimizi manipüle etmeyi adet haline getiren yalancı CHP ve medyasına karşı olan hakikat mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.


 

 

 

Sümeyye UralSümeyye Ural