GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-04-2022 17:27

Haşmet Gürkan kimdir?

İstismar yaptığı iddiası ile öldürülen Haşmet Gürkan kimdir?

Haşmet Gürkan kimdir?

İstismar yaptığı iddiası ile öldürülen Haşmet Gürkan kimdir?

İzmir'deki olay saat 00.30 sıralarında, Maltepe Mahallesi Mithatpaşa Caddesi üzerinde bulunan bir restoranda meydana geldi. Alınan bilgiye göre D.G. (29), aralarında daha önce de anlaşmazlık bulunan babası Haşmet Gürkan'ın (54) bulunduğu balık restoranına gelerek kendisiyle konuşmak istediğini söyledi.

Babasının kendisini içeri çağırması üzerine D.G., yanında getirdiği bıçakla babasını boğaz ve koltuk altından bıçakladı ve olay yerinden uzaklaştı.

EKİPLER BÖLGEYE İNTİKAL ETTİ, CESET ADLİ TIP'A GÖNDERİLDİ

Olayı gören diğer müşterilerin ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Polis ekipleri bölgeyi güvenlik çemberine alırken, sağlık ekipleri tarafından yapılan incelemede Haşmet Gürkan’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Gürkan'ın cansız bedeni savcı tarafından yapılan incelemenin İzmir Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

ŞÜPHELİ TESLİM OLDU

Öte yandan vakayla ilgili soruşturma başlatılırken; olayın ardından restorandan uzaklaşan Haşmet Gürkan'ın oğlu D.G., polis merkezine giderek teslim oldu. İlk ifadesinde suçunu itiraf ettiği öğrenilen D.G.'nin babasının çocukluğundan beri kendisine şiddet uyguladığını, cinayeti de bu yüzden işlediğini söylediği bildirildi.

Kinem DemirKinem Demir