EKONOMİ
Giriş Tarihi : 07-05-2021 17:45   Güncelleme : 07-05-2021 17:45

İBB 273 memur alacak işte detaylar...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi duyurdu, cinsiyet fark etmeksizin memur alımı yapılacak. Lise, Önlisans veya Lisans mezunları başvuru yapabilecek.

İBB 273 memur alacak işte detaylar...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi duyurdu, cinsiyet fark etmeksizin memur alımı yapılacak. Lise, Önlisans veya Lisans mezunları başvuru yapabilecek.

60 KPSS ile Zabıta Memuru alımları için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan duyuru geldi. 

İBB haftasonu öncesi yayımladığı duyurusunda son başvuru tarihi Haziran ortasında sona ermek koşulu ile Zabıta Memuru alımı yapacağını bildirdi. Söz konusu memur alım ilanında yer alan tüm ayrıntılar haberimizde. 

İBB'DEN ZABITA MEMURU ALIM İLANI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda toplam 273 Zabıta Memuru alımı yapacağını bildirdi. 

Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak olan memur alımlarına başvuru yapacak olan adayların hükümlerin tamamını sağlıyor olmaları gerek. Başvuru şartlarını sağlayanlar 273 kişilik kadro için başvuru yapabilecekler. 

Memur alımı kadro dağılımı ise öğrenim düzeyi ve kadın erkek personel ihtiyacına göre belirlendi. 

* Lise mezunu kadın Zabıta Memuru kontenjanı 20.

* Lise mezunu erkek Zabıta Memuru kontenjanı 155.

* Önlisans mezunu kadın ve önlisans mezunu erkek zabıta memuru kontenjanı ise 10, 10 olmak üzere toplam 20. 

* Lisans mezunu kadın Zabıta Memuru kontenjanı 30
* Lisans mezunu erkek Zabıta Memuru kontenjanı 50.

Yukarıda yer alan öğrenim düzeylerinin hiçbirinde bölüm şartı bulunmamakta. İlan edilen tüm o kadrolara adaylar herhangi bir ortaöğretim kurumundan, herhangi bir önlisans bölümünden ve herhangi bir lisans bölümünden mezun olmak kaydıyla başvuru yapabilirler. Bu kadroların dışında ayrıca İBB,

* Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans bölümlerinden mezun adaylar arasından 23 kişilik erkek zabıta memuru alımı yapacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İBB lisans, önlisans ve lise düzeyi memur olmak isteyen adaylar için başvuru koşulları kılavuzda ilan edildi. 

Kılavuzu göre; "Öğrenim şartını sağlayan, KPSS'den en az 60 puan alan, 30 yaşını doldurmamış olan, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmayan" adaylar kamuya memur alımlarında aranan ortak koşulları da sağlamaları şartıyla İBB 273 Zabıta Memuru alımına başvuru yapabilecekler. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İBB 60 KPSS puanıyla zabıta memuru alımları için başvurular 21 Haziran tarihinde başlayacak. Başvurular 27 Haziran tarihine kadar devam edecek. Başvuru işlemleri belediyeye şahsen yapılacak.