SİYASET
Giriş Tarihi : 25-03-2021 13:05   Güncelleme : 25-03-2021 13:05

İYİ Parti'den istifa eden isimler AK Parti MKYK'da

İYİ Parti'den istifa eden iki isim AK Parti MKYK lisetesinde yer aldı.

İYİ Parti'den istifa eden isimler AK Parti MKYK'da

AK Parti'nin MKYK listesinde, İYİ Parti'den istifa ederek AK Parti'ye katılan iki milletvekili Tamer Akkal ve Tuba Vural Çokal da var.

Kimdir?

Tuba Vural Çokal, İlk ve ortaokulu Çağlayan İlköğretim Okulu’nda lise eğitimini ise İstanbul Özel Ata kolejinde tamamladı. 1996 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Göz Hastalıkları Uzmanlığı İhtisasını 2003 yılında, Fizyoloji doktorasını 2004 yılında tamamladı.

Tuba Vural Çokal, 2003 yılında Amerika Baylor (Methodist) University’de glokom üzerine gözlemci olarak görev aldı. 2010-2011 yılları arasında Hindistan'da Chennai'de Agarval Hastanesinde Katarakt Cerrahisi üzerine eğitim aldı. Sırasıyla İstanbul’da Alman Hastanesinde göz hastalıkları uzmanı, Şişli Göznurunu Koruma Vakfı Göz Hastanesinde Başhekim olarak çalışan Tuba Vural Çokal, Daha sonra Antalya’ya dönerek Özel Side Anadolu Hastanesinde göz hastalıkları uzmanı olarak çalışmaya başladı. Emekli Noter Altunay ve emekli Hazine Avukatı Günay Vural’ın kızı olan Tuba Vural Çokal, Meslektaşı olan bir hekimle evli ve iki erkek çocuk annesi.