TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 06-03-2021 12:45   Güncelleme : 06-03-2021 12:45

Kıpır kıpır oyuncaklar TikTok'ta her zamankinden daha sıcak

Kıpır kıpır oyuncak etkileyicileri, en sevdikleri oyuncakların yorumlarını yayınladıktan sonra TikTok'ta hızla büyüyor. Bu oyuncakları gördükten sonra, bir push pop balonu ve bir sonsuzluk küpü gibi bir şeyler satın aldım.

Kıpır kıpır oyuncaklar TikTok'ta her zamankinden daha sıcak

Kıpır kıpır spinnerları hatırlıyor musunuz? 2017'de viral olan bilyalı rulmanlı ıvır zıvırlar? TikTok sayesinde, her türden kıpır kıpır oyuncaklar şimdi geri dönüş yapıyor.

Genel olarak konuşursak, kıpır kıpır oyuncaklar, genellikle DEHB odaklı çocuklara yardımcı olmak için kullanılan benzersiz bir biblolardır. Buradaki fikir, Silly Putty veya stres topu gibi bir şeyle uğraşmanın bir çocuğun elindeki göreve odaklanmasına yardımcı olabileceğidir. Oyuncaklar başlangıçta bu niş demografiyi hedef alırken, oyuncaklar bugün çok daha büyük bir kitle buldu. Yalnızca TikTok'ta, "#Fidgettoys" hashtag'ine sahip videolar 2,7 milyardan fazla görüntülendi ve en popüler hesaplardan bazıları 1,7 milyonu aştı.

Kıpır kıpır oyuncak içeriği oldukça basit ve anlaşılır. "En sevdiğim stres topları!" Yazan bir TikTok örneğin, yalnızca birinin farklı türden kıpır kıpır oyuncakları sıktığını göstermesine rağmen 1,9 milyonun üzerinde görüntülemeye sahip. Bazı videolar formülü biraz değiştirirken, izleyicilere DIY kıpır kıpır kıpır kıpır kıpırdatmayı öğretmek gibi, videoların çoğu oyuncakları değerlendiriyor.

Fikirler farklılık gösterse de, genellikle insanların kıpır kıpır bir oyuncakta aradıkları bir şeydir. dokunsal. Örneğin, iyi bir "push pop balonu" kullandığınızda tıklar ve çırpınır. Kıpır kıpır oyuncaklar içeren TikToks'lar genellikle izleyiciyi memnun eden hisler üreten ASMR videolarına benzer niteliklere sahip olacaktır.

@ sparkly.fidget

Herhangi bir stres topunuz var mı? #foryoupage #fyp #foryou #fidgettoys #fidgets

♬ orijinal ses - Mary Kurtz
@ luvly..fidgets

kardeşim kıpır kıpır kıpırdıyor! #fidgets #sister #foryoupage #fyp #satisfying #crunchy #fidgettoy

♬ orijinal ses - benimle kıpır kıpır

Bazı kıpır kıpır içerik oluşturucular, kendileriyle görüntüleyen arasında gidip gelen duyarlı beslemeler sağlar . Örneğin aşağıdaki hesabın 299.000'den fazla takipçisi var ve tek yaptığı oyuncaklarla etkileşime geçmek için istek almak. Plastik balonlu sargı hissini yeniden yaratan kauçuk bir süs eşyası olan "itme pop balonu" içeren videolar, genellikle izleyicilerin hesaptan yaylı kürelere belirli şekillerde basmasını ister. Bir yorum "2'ye 2 yapabilir misin" gibi bir şey sorduğunda, yükleyici görev bilinciyle mecbur kılar ve baloncukları her seferinde ikişer kez bastırır.

@ fidgettoys1616

@ emely_auza28 yanıtlayın #fyp #foru #foryoupage #foryou #forupage #xyzbca #popit #fidget #fidgettoys #voiceeffects ses #homemade #tohomemadef blockquote>

Başlangıçta kıpır kıpır oyuncaklarla ilgilenmedim, ancak TikTok algoritması bana videodan sonra videodan bahsetmeye devam etti, bu yüzden aklımın arkasında kaldılar. Bu videoları aylarca rastgele izledikten sonra nihayet mermiyi ısırdım ve sipariş verdim. Ve size söyleyeyim, onları seviyorum.

Seçenekleri inceledikten sonra, temelde sıkmak yerine yoğurduğunuz dev bir stres topu olan bir Nee Doh, biraz esnek kauçuk erişte, bir sonsuzluk küpü ve yukarıda bahsedilen push pop balonu satın aldım.

Beklemiyordum ama favorim push pop balonu. Çocukken ambalaj paketini patlatmaktan asla özel bir zevk almadım, ancak yumuşak oyuncağı oynatmak kolaydır. Eskiden TV izlerken Twitter'da gezinirdim, ama şimdi en yakın kıpır kıpır oyuncakla oynuyorum. Her zaman içeride sıkışıp kaldığım için ellerimde benim telefonum olmayan bir şeyi alıp tutmam güzel.