GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2021 23:34   Güncelleme : 27-03-2021 23:37

Kürşat Ayvatoğlu Serbest Bırakıldı! Kokain değil pudra şekeriydi!

Geçtiğimiz günlerde lüks araç içinde kokain çekerken görüntülenen bir videosu sosyal medyaya bomba gibi düşen Kürşat Ayvatoğlu’nun ifadesinde “Kokain değil şaka amaçlı pudra şekeri çektik” şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Kürşat Ayvatoğlu Serbest Bırakıldı! Kokain değil pudra şekeriydi!

Araç içinde kaydedilen videoda uyuşturucu madde kullanırken görüntülenen Kürşat Ayvatoğlu, 26 Mart’ta gözaltına alınmıştı. Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından bugün hakim karşısına çıkan Ayvatoğlu’nun soruşturma savcısı tarafından ifadesi alındı. Adli kontrol talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Ayvatoğlu’nun haftada bir karakola imza vermesi ve yurt dışı çıkış yasağı şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

KOKAİN OLDUĞUNU REDDETTİ

Kürşat Ayvatoğlu verdiği ifadede, “Görüntülerdeki sürücü koltuğunda oturan beyaz gömlekli kişi benim. Bu video, yaklaşık 2 yıl önce Kastamonu'da benim haberim olmadan çekilmiş. Yanımda bulunan ve sesi gelen şahıslardan ön koltukta oturan kişi, benim çocukluk arkadaşım D.O. isimli şahıstır.Yine arka koltukta videoyu çeken kişi ise arkadaşım U.K.'dir. Bu iki arkadaşım da Kastamonu'da ikamet eder. Görüntülerdeki benim burnuma çekmiş olduğum madde kesinlikle uyuşturucu madde değildir. Bu madde pudra şekeridir.” Dedi.

ŞAKA AMAÇLI EĞLENİYORDUK, BANA ŞANTAJ YAPILDI!

Biz zaten arkadaş ortamında yabanca müzik dinlerken şaka, taklit amaçlı sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz gibi yaparak eğleniyorduk. Bazen burundan sanki kokain çeker gibi bazen de esrarlı sigara içer gibi yapmış olduğumuz şakalar vardır. Ancak bugüne kadar yapmış olduğum bu şekildeki şakaları kesinlikle videoya çekmedik. Zaten bu görüntünün de benim haberim olmadan çekildiği aşikârdır. Ben kesinlikle hayatım boyunca kokain maddesi kullanmadım. Ben hiç kimseyi uyuşturucu maddeye özendirmedim. Çünkü ben bu görüntülerde uyuşturucu madde kullanmıyorum. Bu konuyla ilgili olarak mağdurum. Bana şantaj yapıldı. Bu konuyla ilgili de suç duyurusunda bulunacağım."